John Wick 2 bude větší nářez než jednička, říkají režiséři

mad
23. 7. 2015 15:24
Chad Stahelski a David Leitch již pracují na pokračování akčního filmu John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli. Dobrých nápadů mají podle svých slov hodně.
Foto: Externí

Praha – Akční thriller John Wick při rozpočtu 20 milionů dolarů utržil celosvětově téměř čtyřnásobek, a Studio Lionsgate proto letos oznámilo, že se chystá pokračování. V roli nebezpečného zabijáka "v důchodu", který se mstí za smrt svého psa, se představil Keanu Reeves.

Film natočili bývalí kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch, pro něž šlo o režisérský debut. Oba režiséři již pracují na pokračování, v němž se vrátí i Reeves, jak sdělili serveru Movies. Stahelski řekl: "Máme nápady na celé dny a bez zaváhání víme, že můžeme překonat akční scény z jedničky." Dodal, že je také důležitý příběh a aby postava měla charisma, protože bez toho jsou akční scény k ničemu.

Podle Variety studio zamýšlí udělat z Wicka franšízu. John Wick si také vedl dobře u recenzentů, kteří podle RottenTomatoes filmu udělili průměrnou známku 6,9/10. Na divácké databázi IMDb má film 7,2/10.

Premiéra filmu zatím nebyla stanovena stejně jako obsazení vedlejších rolí.

Video:
 

Právě se děje

před 45 minutami

Mafra u Ústavního soudu neuspěla, za články o Langerovi se musí omluvit

Nakladatelství Mafra neuspělo u Ústavního soudu (ÚS) ve sporu s bývalým ministrem vnitra Ivanem Langerem kvůli článkům spojujícím Langera s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Rozhodnutí ÚS z poloviny června dnes zveřejnil Langer na sociální síti LinkedIn. Soudy opakovaně Mafře nařídily, aby se za články omluvila. Nakladatelství se kvůli rozsudkům obrátilo na Nejvyšší soud, který ale dovolání Mafry odmítl. Proti rozhodnutí Nejvyššího soudu pak Mafra podala i ústavní stížnost, podle nynějšího rozhodnutí ale nebyla ústavní práva nakladatelství porušena.

Spor Mafry s Langerem se týkal série článků z roku 2008 v deníku Mladá fronta Dnes a na serveru iDNES.cz, spadajících pod nakladatelství. V nich deník a server tvrdily, že Langer byl ve spisu k policejní akci Krakatice veden jako podezřelý z propojení na organizovaný zločin kolem Mrázka. Mafra argumentovala mimo jiné tím, že slovo "podezřelý" použila jen v obecné rovině, a ne v trestněprávním smyslu. Podle soudů ale tvrzení z článků nepodložila důkazy, v říjnu roku 2015 Vrchní soud v Praze pravomocně nařídil nakladatelství, aby se za výrok omluvilo. Langer žádal omluvu i za další údajně lživé výroky v článcích, ale s tím u soudů uspěl jen částečně.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Ve Francii se ujali úřadu dva noví ministři, čelí kritice za znásilnění i popírání #MeToo

Ministři nové francouzské vlády premiéra Jeana Castexe se dnes ujali svých úřadů. Dva z nich přitom už nyní čelí ostré kritice. Nového ministra vnitra Géralda Darmanina totiž od roku 2017 vyšetřují kvůli obvinění ze znásilnění, ministr spravedlnost Éric Dupond-Moretti na sebe před časem upozornil kritikou hnutí #MeToo. Opatrnou pochvalu si prezident Emmanuel Macron vysloužil alespoň za jmenování Barbary Pompiliové do čela ministerstva životního prostřední, informovala agentura AFP.

Premiér Édouard Philippe, který stál v čele vlády od roku 2017, podal v pátek demisi a s ním skončil celý jeho kabinet. Z něj se do týmu nového premiéra Jeana Castexe, dosud málo známého starosty jihofrancouzského městečka Prades, dostal ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian, ministr financí Bruno Le Maire či ministryně obrany Florence Parlyová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy