John Travolta nemá pomádu, ale přilbu

kaš, AP
8. 3. 2007 0:00
Los Angeles John Travolta znovu zamířil do ženských srdcí. V motorkářské komedii Wild Hogs.
Divočáci
Divočáci | Foto: Falcon

Při svém premiérovém víkendu se snímek dostal na vrchol amerického filmového žebříčku a tržby dosáhly 38 milionů dolarů. V prachu za ním zůstal i další motorkář Nicholas Cage alias Ghost Rider.

Na motorky ve Wild Hogs nasedli John Travolta, Tim Allen a Martin Lawrence. Všechno to jsou populární herci, ale snad ani oni sami by nevzpomněli, kdy naposledy naplnili kina.

Pro Travoltu to znamená už třetí velký comeback, v osmdesátých letech mu nejdříve kariéru zachránila série komedií Kropak to mluví, v devadesátých letech polozapomenutou hvězdu vrátil do hry Quentin Tarantino a jeho Pulp Fiction. Od té doby se Travolta opět trápí.

To William H. Macy nikdy na úplný vrchol nevystoupal, zatím vždy ochotně a kvalitně kryl záda větším hvězdám. Nová komedie by měla resuscitovat jejich kariéru a Macymu přinést aspoň nějaké peníze.

Krize středních let vrcholí, rutinní předměstský život není zrovna k popukání  - a zažehnat to všechno může jen pěkná pochromovaná hračka. Čtveřice, která vyrostla spíš na gauči než motocyklovém sedle, si tedy hodlá splnit dobrodružný sen a vyráží na motorkářský výlet.

Pochopitelně zažijí spoustu pádů a trapasů, ale i nebezpečí, když naštvou opravdový motorkářský gang; určitě jim dojde i něco zásadního o jejich životech...

Divočáci
Divočáci | Foto: Falcon

Úspěch se dal předpokládat; čtyřicátníků, co si chtějí prožít takový trip aspoň  v kině, je spousta. Ani tvůrci z dílny Walta Disneyho prý ale nečekali, že by Wild Hogs upoutali pozornost tolika žen, které tvořily čtyřiapadesát procent víkendového publika.

Analytici to přisuzují Travoltovi: u většiny žen má předplacené místo v srdci už od dob Pomády a kvůli němu přišli i na motorkářský film. Jiné ohlasy přičítají úspěch i dalšímu obsazení - každý z herců prý přitáhnul jinou cílovou skupinu.

Do českých kin Wild Hogs přijedou 26. dubna.


 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy