Nejdražší česká komedie sází na FBI, Macháčka i Pauhofovou

mad
18. 6. 2015 9:36
Podívejte se na ukázku z české komedie Wilsonov v hlavní roli s Jiřím Macháčkem coby vyšetřovatelem FBI. Do kin snímek dorazí letos v říjnu.
Trailer k filmu Wilsonov | Video: Falcon

Praha – Novou českou komedii Wilsonov režíruje Tomáš Mašín, který naposledy natočil 3 sezóny v pekle (2009), za ty získal tři České lvy.

Detektivní komedie Wilsonov podle scénáře Marka Epsteina se odehrává na začátku 20. století po konci první světové války. V zapadlém evropském městě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen, kterým je připojení města k USA a přejmenování na Wilsonov na počest svého přítele Woodrova Wilsona.

Foto: Falcon

Situaci však komplikuje neznámý vrah, jehož oběti umírají hrůzou dřív, než je stihne zabít. Primátor (Richard Stanke) zažádá Spojené státy o pomoc při vyšetřování, a Wilson tak posílá agenta FBI Aarona Fooda (Jiří Macháček), kterému pomáhá policejní čekatel Josef (Vojtěch Dyk). V dalších rolích se objeví Jan Kraus nebo Petr Čtvrtníček.

Podle dvouminutového traileru půjde o vizuálně netradiční snímek, který bude míchat humor a děsivé výjevy. Macháček by měl být hlavním tahounem filmu, krásku, která bude v ohrožení, ztvární slovenská herečka Táňa Pauhofová (Hořící keř).

"Wilsonov je gejzírem vizuálních gagů, rychlopalných slovních přestřelek a silné, stylizované výtvarné formy. Rád bych, aby se divák především bavil. Nejen vtipnými dialogy, ale i detektivní zápletkou a mystifikací," říká o filmu režisér Tomáš Mašín.

S více než padesátimilionovým rozpočtem jde podle tvůrců o nejnákladnější českou komedií moderní české kinematografie. Wilsonov vstoupí do českých kin 1. října.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny, považuje je za nesmyslné

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné. Podle ODS by kvóty vedly k výraznému zdražení potravin a nahrávají do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Kluby ODS a STAN jsou nejsilnějšími frakcemi v horní komoře, v níž má většinu opozice, která proti kvótám hlasovala už ve Sněmovně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy