Jaromír Hanzlík se vrací jako muž v říji

Irena Hejdová Irena Hejdová
23. 7. 2008 17:30
V nové komedii vystupuje i český premiér

Praha - V půli 90. let hrál v několika pohádkách, od té doby po něm v českém filmu nebylo ani vidu ani slechu, jen brázdil stojaté vody českých seriálů. Teď se Jaromír Hanzlík vrací na plátno - v hlavní roli komedie Muži v říji, která se právě začala natáčet.

"Jaromír Hanzlík hraje ve filmu stavitele Jardu, místního obyvatele Mouřínova a bodrého Moraváka, který je hybatelem všech věcí v obci," popisuje Hanzlíkovu postavu tisková mluvčí filmu Lucie Pavlásková.

Herec se objevil v desítkách filmů, v řadě oblíbených českých komedií i v adaptacích knih Bohumila Hrabala - mimo jiné ve Slavnostech sněženek, které se odehrávají v mysliveckém prostředí stejně jako Muži v říji.

Film točí Robert Sedláček, dokumentarista známý například jako autor filmu o Miloši Zemanovi či trilogie Tenkrát, jenž debutoval v hraném filmu snímkem Pravidla lži, který si před dvěma lety odnesl Českého lva za scénář a ocenění českých kritiků.

Nový film má netradiční pozadí - Mistrovství Evropy ve vábení jelenů. Je inspirován existující postavou, vicemistrem zmiňované disciplíny z roku 2006 Josefem Karasem, kterého ve filmu ztvární Jaroslav Plesl.

Foto: Ludvík Hradilek

Ústřední trojúhelník spolu s ním tvoří Eva Vrbková a Martin Trnavský. Mladé trio doplní představitelé bafuňářů: v roli českého premiéra se objeví Igor Bareš, ministra zemědělství bude hrát Jiří Lábus a předsedu Českomoravského mysliveckého svazu Martin Huba.

V dalších hlavních rolích vystupují Marta Vančurová, Pavel Zedníček, Jaromír Dulava a v roli obecního blázna brněnský hudebník a básník Petr Váša. Do vedlejších rolí Sedláček obsadil Davida Novotného, Marka Taclíka nebo Igora Chmelu.

Film právě začal vznikat v produkci brněnského studia České televize, premiéru by měl mít na jaře příštího roku. V té době už Sedláček bude pracovat i na dalším filmu - dokudramatu o Jiřím Čunkovi, který pro něj píší Radim Procházka s Petrem Fischerem.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy