Jan Prušinovský chce komedii Grand Prix natáčet během Velké ceny formule 1

ČTK ČTK
6. 4. 2021 12:56
Jan Prušinovský, režisér filmů Okresní přebor, Kobry a užovky nebo úspěšného seriálu Most!, začne v květnu natáčet novou komedii Grand Prix. Kromě severočeského Cvikova zamíří se štábem do Německa, Francie a Španělska.
Herci Kryštof Hádek, Štěpán Kozub a Robin Ferro.
Herci Kryštof Hádek, Štěpán Kozub a Robin Ferro. | Foto: Falcon

Vrcholem road movie by mělo být natáčení v průběhu Velké ceny formule 1, která se v katalánské Barceloně uskuteční příští rok. Česká kina film začnou promítat 17. listopadu 2022.

"Road movie je u nás žánr, do kterého se nikdo moc nehrne. Česká republika je pro něj totiž malá. Tak jsme se rozhodli, že ty naše průměrné české hrdiny vyvezeme za hranice," vysvětluje režisér.

Robin Ferro, Kryštof Hádek, režisér Jan Prušinovský a Štěpán Kozub.
Robin Ferro, Kryštof Hádek, režisér Jan Prušinovský a Štěpán Kozub. | Foto: Falcon

"Nechceme ale vytvářet iluzi německé autopumpy tím, že na českou benzinku dvacet kilometrů za Prahou nalepíme nápis 'Tankstelle'. A stejně tak nevytvoříme na brněnském nebo mosteckém autodromu dojem, že jste jen pár kilometrů od moře a v centru Katalánska," avizuje jedenačtyřicetiletý Prušinovský.

Grand Prix označuje za největší film, na kterém kdy pracoval. "A to něco stojí. Abychom mohli natáčet přímo na okruhu a během Velké ceny, potřebujeme získat dva miliony korun," vyzývá veřejnost k tomu, aby ho podpořila v crowdfundingové kampani.

V hlavních rolích kamarádů, kteří milují auta, se představí herci ostravského divadla Mír Robin Ferro a Štěpán Kozub, Kryštof Hádek a Anna Kameníková.

Scénář pojednává o dvou bratrancích ze severočeského pohraničního maloměsta. Jeden vede umolousaný autobazar na okraji města, ten druhý je lehce autistickým milovníkem pořádku v autodílně na náměstí. V boudě za domem má maketu formule 1, na které už roky cvičí výměnu pneumatik.

Kamarádi vyhrají dvě vstupenky na Velkou cenu Španělska, což jim dá možnost zmizet na pár dní z města. "To ani jeden ovšem ještě netuší, že se k nim nečekaně přidá i místní šílenec a zloděj aut Štětka, který přitahuje jednu katastrofu za druhou," dodává režisér.

Crowdfundingová kampaň odstartovala 1. dubna.

Podporovatelé mohou získat například osobní videopozdrav z cesty od herců Hádka, Kozuba nebo Ferra, zúčastnit se jako komparz autokrosových závodů v Nové Pace nebo si vyzkoušet kurz bezpečné či sportovní jízdy na autodromu Sosnová.

Seriál Most! skončil. Hlavní protagonisté poslední díl sledovali v Severce | Video: František Grossmann
 

Právě se děje

před 12 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy