reklama
 
 

James Cameron slibuje fanouškům čtyři pokračování Avataru. První bude mít premiéru v roce 2018

16. 4. 2016 7:00
Hollywoodský režisér James Cameron oznámil, že připravovaný materiál pro další díly pokračování nejvýdělečnějšího filmu všech dob je tak rozsáhlý, že vydá rovnou na čtyři filmy. Domluvil se na tom již s produkční společností, která premiéry nových fantasy filmů z planety Pandora plánuje rozprostřít až do roku 2023, aby se tak vyhnula konkurenční společnosti Disney. Ta do kin nasadí několik pokračování očekávané ságy Star Wars.

Ve čtvrtek oznámil režisér James Cameron své plány na nové pokračování kultovního snímku Avatar. Během panelu společnosti 20th Century Fox v rámci CinemaConu promluvil o probíhajících pracích na snímku, který do kin dorazí také v 3D verzi. Informoval o tom server Mashable.

"Je tu příliš mnoho příběhů a příliš mnoho skvělých vizuálních nápadů jen pro dvě pokračování. Takže jsme si povídali s Foxem a rozšířili to na tři díly. Pak jsme pokračovali v psaní a teď, když dokončujeme scénář, není to ale na tři filmy. Vypadá to na čtyři," oznámil Cameron, který v roce 2009 přišel s fantasy snímkem Avatar, jež se stále drží na první příčce nejvýdělečnějších filmů všech dob. Tržby tehdy překračovaly částku 2,7 miliard dolarů (cca 67 miliard korun).

"Pracoval jsem v posledních několika letech s týmem čtyř hlavních scénáristů a souběžně s některými z nejlepších umělců a designérů, abychom navrhli svět Avatarů. Postavy, stvoření, prostředí, nové kultury a vše, co je zapotřebí, aby se tento svět probudil k životu," pokračuje režisér. Cameron shromáždil dostatek materiálu, aby jak sám říká, vytvořil masivní filmový projekt, který vydá na čtyři epické filmy. Každý díl je možné zhlédnout sám o sobě, ale dohromady pak vytvoří kompletní ságu.

Ne všichni jsou si ale pokračováním tak jisti, jako jeho tvůrci. Server Hollywood Reporter píše, že nadšení z filmu od premiéry v roce 2009 již vyprchalo. Tehdy totiž Avatar vyplnil mezeru na trhu, dnes již ale prý filmový fanoušci chtějí spíše Star Wars.

"Avatar je v podstatě produktem světa, který existoval před Marvel Cinematic Universe. Jistě, měl premiéru po prvním Iron Manovi, ale před Iron Man 2 a všemi díly Captain America, Thorem a Avengers a vším, co následovalo," píše Graeme McMillan z Hollywood Reporter s tím, že Avatar za ta léta vymizel z povědomí veřejnosti.

Produkční společnost Fox ale přesto sází jak na planetu jménem Pandora, tak na Jamese Camerona, který je do projektu velmi zapálený. Zda se filmový kritici budou mýlit a Avatar se opět stane hitem číslo jedna, se uvidí již v prosinci roku 2018, kdy přijde do kin Avatar 2. Další díly se čekají vždy na Vánoce, a to v roce 2020, 2022 a konečný díl v roce 2023.

O sedmnáct minut delší restaurovaná verze slavného hororu Vetřelci Jamese Camerona trochu zpomalí tempo. Je digitálně vyčištěná a stojí za to na ni jít do kina, tvrdí recenzent Kamil Fila. | Video: Kamil Fila |  04:52

autor: jaz | 16. 4. 2016 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama