Vdovec Jake Gyllenhaal v novém dramatu truchlí a demoluje svůj dům

mad
10. 9. 2015 15:08
Zdroj foto: Fox Searchlight Zdroj foto: Fox Searchlight
Nový film Jakea Gyllenhaala bude mít světovou premiéru na 40. ročníku filmového festivalu v Torontu, jenž začíná 10. září. Drama Demolition vypráví o úspěšném investičním bankéři Davisovi (Jake Gyllenhaal), který se musí vyrovnat s náhlou ztrátou své manželky. Šok postupně vyústí v nápad zdemolovat jejich dům. Mezitím Davis potká Karen (Naomi Watts), k níž si vytvoří citové pouto. Film zrežíroval Jean-Marc Vallée, který natočil oceňované drama Klub poslední naděje (2013) nebo životopisný snímek Divočina (2014), za nějž byla Reese Witherspoon nominována na Oscara a Zlatý glóbus. Americká premiéra Demolition je naplánována na 8. dubna, česká zatím není známa.
Jake Gyllenhaal v hlavní roli dramatu Demolition. | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy