Jaké filmy nás čekají v roce 2018? Další Star Wars, Tonda Blaník nebo poslední "porno pro mamky"

Marie Dostálová
Aktualizováno 24. 12. 2017 19:30
Sotva odezněla vlna zájmu o nejnovější Star Wars, už se chystá nový tematický díl. A také spousta dalších fimů: oscarová dramata, snímky podle komiksů Marvelu či animák od Pixaru. Čeští tvůrci nabídnou Prezidenta Blaníka nebo surreálnou podívanou Hmyz. Tady je přehled toho, na co se do poloviny příštího roku těšit.
Foto: Focus Features

Nejtemnější hodina

Premiéra: 11. 1. 2018

Do kin se v lednu chystá i film Nejtemnější hodina v režii Joea Wrighta. Snímek vypráví příběh Winstona Churchilla v dobách jeho prvních týdnů ve funkci britského premiéra na začátku druhé světové války. Churchilla hraje Gary Oldman, o scénář se postaral Anthony McCarten, jenž vycházel ze tří proslovů, které Churchill pronesl mezi květnem a červnem 1940. "V Nejtemnější hodině Churchilla vidíme přes jeho důvtip a inteligenci v jiném světle. McCarten se soustředil na představení jeho vize a schopnosti rozhodnout, co je důležité. Churchillovi se povedlo dostat lidi na svou stranu, dokázal jim vysvětlit, že Adolf Hitler je hrozba a že je důležité se mu postavit," říká producentka Lisa Bruceová.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy