Jaká je budoucnost kina Illusion?

Irena Hejdová Irena Hejdová
14. 2. 2006 8:30
Praha - Nedávno uzavřené kino Illusion znovu ožívá. Přesto nemusí být jeho budoucnost růžová...
Bio Illusion
Bio Illusion | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Novým nájemcem pražského Bia Illusion bude herec Pavel Trávníček, šéf divadla Skelet. Trávníček s majitelem objektu Aloisem Maceškou nyní dolaďují podmínky smlouvy; provoz by měl začít v březnu.

Trávníček, někdejší moderátor Dore-mi,  předložil Maceškovi koncepci, která mění někdejší kino v multikulturní prostor, v němž by měla probíhat filmová a divadelní představení, společenské akce a koncerty. "V podstatě jsme se dohodli a jsem rád. Chci, aby tento prostor dál sloužil kultuře," řekl Maceška.

Bio Illusion bylo jedním z posledních malých kin v centru města. Poslední čtyři roky měl kino v pronájmu dokumentarista Miloslav Šmídmajer. Ztrátový provoz ukončilo poslední filmové představení 31. ledna.

Trávníček dosud provozoval své lidové divadlo Skelet v paláci Blaník, v sále Městské knihovny, v divadelní kavárně na Vinohradech a v suterénu někdejšího Divadla hudby v Opletalově ulici.

Lidé věnující se převážně nekomerční filmové tvorbě se však shodují  na tom, co lze shrnout do slov: "Bio Illusion tedy nakonec nezanikne. Otázkou ale je, co bude nabízet a jestli má fungovat dál hlavně proto, aby poskytlo azyl průměrnému divadelnímu repertoáru a pořádání společenských akcí." 

O nedávném zániku kina Illusion si přečtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
před 1 hodinou

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy