Jackmanův poslední Wolverine trhá kasovní rekordy. Herec děkuje fanouškům za 17 let přízně

mad
7. 3. 2017 11:00
Poslední film s mutantem Wolverinem, kterého hraje Hugh Jackman, trhá v USA rekordy. V Česku je snímek také na prvním místě návštěvnosti kin. Herec se s rolí po 17 letech loučí a zveřejnil na svém Twitteru děkovné video.
Díky za úžasných 17 let! Wolverine zveřejnil děkovné video s malbami od fanoušků | Video: Hugh Jackman

Film Logan: Wolverine o stejnojmenném mutantovi, v němž titulní postavu ztvárnil Hugh Jackman, trhá v zámoří kasovní rekordy, píše server Deadline.

Snímek, ve kterém se australský herec s rolí loučí, má v USA omezenou přístupnost (tzv. R), i přesto však o prvním víkendu utržil rekordních 88 milionů dolarů, čímž těsně překonal tržby prvního dílu z roku 2009.

Jedná se tak nejen o nejúspěšnější start wolverinovského filmu a zároveň nejúspěšnější "otvírák" březnového víkendu v USA.

Video: 20th Century Fox

Velká návštěvnost zařadila snímek také na čtvrté místo v kategorii filmů s přístupností R. Více o premiérovém víkendu utržily jen filmy Deadpool (132 milionů dolarů), Matrix Reloaded (92) a Americký sniper (89).

Logan boduje i v dalších zemích. Odhady říkají, že za první víkend utržil celosvětově téměř 240 milionů dolarů. Kromě vysokých tržeb se film může chlubit i vynikajícími ohlasy kritiků. Na agregátoru recenzí RottenTomatoes má v současnosti 7,9 bodů z 10.

Logan: Wolverine je pro režiséra Jamese Mangolda filmem s doposud největším otvírákem v jeho kariéře a pro Jackmana jde o třetí nejlepší start, a to po snímcích X-Men: Poslední vzdor (2006) a X-Men: Budoucí minulost (2014).

V Česku je film na prvním místě návštěvnosti kin. Logana zhlédlo necelých 60 tisíc diváků, kteří nechali v pokladnách kin přes 8 milionů korun.

Hugh Jackman na svém twitterovém účtu zveřejnil video s malbami od fanoušků. Příspěvek uvedl slovy: "Díky všem fanouškům za těch úžasných 17 let!" Narážel tak na skutečnost, že mutanta Wolverina hraje v x-menovských filmech již od roku 2000, kdy měl v kinech premiéru snímek X-Men režiséra Bryana Singera.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci jen 500 lidí

Spolek Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci v centru Prahy pouze 500 lidí, přestože kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí chystá správní žalobu. Na videu na facebooku spolku to dnes večer oznámil jeho předseda Mikuláš Minář. Kvůli dodržení omezení Milion chvilek ruší také pochod k sídlu vlády, který měl být součástí demonstrace. Policie dnes odpoledne na twitteru oznámila, že nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pokud policisté zjistí porušení hygienických podmínek, věc zadokumentují a předají hygienické stanici.

Kvůli riziku nákazy novým koronavirem jsou v Česku zakázané hromadné akce nad 500 osob. Spolek Milion chvilek je ale přesvědčen o tom, že příslušné nařízení ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na právo shromažďovací. "Vláda tvrdí opak, proto podáme správní žalobu," uvedl dnes Minář. Podle názoru právníků spolku je omezení nezákonné a protiústavní.

Minář je také přesvědčen o tom, že omezení má za cíl zdiskreditovat protestní akce. "Vláda na nás šije 'boudu' a chce protesty jednou provždy u většiny národa zdiskreditovat. Nedejme jí teď tu záminku," uvedl. Organizátoři demonstrace na Staroměstském náměstí proto dodrží podmínku maximálního počtu účastníků. "Na úterní akci proto skutečně vpustíme pouze 500 osob," upozornil předseda spolku.

Ze stejného důvodu se neuskuteční ani plánovaný pochod ke Strakově akademii, který měl být součástí úterní demonstrace. "O to důležitější bude, aby se po celé republice uskutečnilo co nejvíc lokálních akcí, které se do 500 lidí pohodlně vejdou," řekl dnes Minář.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Francouzská armáda zabila velitele Al-Káidy v severní Africe

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdal Malika Drúkdala. Oznámila to dnes ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

"Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdal Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků," uvedla Parlyová na twitteru. Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy