Jack Nicholson si po sedmi letech zahraje ve filmu, chystá remake německého Toniho Erdmanna

ČTK ČTK
8. 2. 2017 12:08
Americký herec Jack Nicholson se po sedmileté pauze vrátí na plátna kin v anglické verzi německého snímku Toni Erdmann. Informoval o tom server časopisu Rolling Stone. Komediální drama nominované na Oscara vypráví o postarším muži se slabostí pro žerty a převleky, jenž se snaží obnovit vztah se svou ctižádostivou dcerou, která pracuje jako firemní poradkyně. Osmdesátiletý Nicholson si film z loňska oblíbil a sám se obrátil na hollywoodskou produkční společnost s návrhem, aby si zajistila práva na adaptaci snímku. Naposledy Nicholson hrál v romantické komedii z roku 2010 s názvem Poznáš, až to přijde? Proslavila jej i role v dramatu Přelet nad kukaččím hnízdem, který režíroval Miloš Forman.
Toni Erdmann - trailer | Video: Cannes
 

Právě se děje

před 27 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy