Fila: Scorseseho Irčan je oscarový favorit. Osmdesátiletí herci ve filmu omládli

Kamil Fila Kamil Fila
30. 11. 2019 8:57
Gangsterské drama od režiséra Martina Scorseseho The Irishman (Irčan) kandiduje na Oscara. Ve snímku excelují Robert De Niro, Al Pacino a Joe Pesci. "Je to film o tom, jak projdete životem, zabijete všechny kolem sebe a zůstáváte sám, starý, s pomalu doléhajícím svědomím," hodnotí kritik Kamil Fila.
Kamil Fila recenzuje film The Irishman (Irčan). | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 3 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 4 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy