Fila: Scorseseho Irčan je oscarový favorit. Osmdesátiletí herci ve filmu omládli

Kamil Fila Kamil Fila
30. 11. 2019 8:57
Gangsterské drama od režiséra Martina Scorseseho The Irishman (Irčan) kandiduje na Oscara. Ve snímku excelují Robert De Niro, Al Pacino a Joe Pesci. "Je to film o tom, jak projdete životem, zabijete všechny kolem sebe a zůstáváte sám, starý, s pomalu doléhajícím svědomím," hodnotí kritik Kamil Fila.
Kamil Fila recenzuje film The Irishman (Irčan). | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 19 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy