reklama
 
 

Idol ze Sněženek a machrů se změnil v zoufalce

28. 2. 2008 18:50
Jak se točí pokračování legendárního filmu

Praha - Stará zablácená dodávka s názvem Nakladatelství Radek Převrátil stojí na dvoře jednoho pražského skladiště a u ní sedí zoufalec, kterému se na sjezd maturantů z školních let vůbec nechce.

Není to blonďáček a idol z 80. let, ale plnoštíhlý muž s neslušivými tlustými hnědými brýlemi. "Pracovně to nenazývám Sněženky a machři po 25 letech, ale po třiceti kilech," vtipkuje představitel Radka Václav Kopta.

Jeho postarší sekretářka ho přemlouvá, aby na sraz jel, a nutí mu lyže po svém manželovi.  "Stejně na to nevlezu," odsekává jí.

Radek plný iluzí je ten tam; je bez ženy, permanentně otrávený, deprimovaný a neúspěšný.

"Na sraz přijíždí totálně zlomený, naštvaný, ztratil iluze, ta postava je pro mě dobře napsaná. O to bude větší šok, když si moje fanynky vzpomenou na toho blonďáčka,"  říká Kopta, který ztvárnil jednu z rolí v Hřebejkově chystaném filmu U mě dobrý a dělá hudební doprovod u talk show Mr.GS na Nově.

"Bude to brutální změna. Hraje se mi to ale dobře, je to lepší než se nutit do nějaké hubnoucí kúry ve fitku a hrát nějakého playboye."

Na srazu po 25 letech se opráší i staré lásky "Po Marice jede Viki Cabadaj, ale ten  jede po každé sukni," odkrývá něco z pokračování. "Mě především zajímá profesorka Hanka - je tam i takové jiskření, ale více nebudu prozrazovat."

Do dvojky se mu moc nechtělo, aby nevznikla nastavovaná kaše. "Teď si to už užívám, považoval jsem to za blbost, dlouho jsem se bránil - ale už jsem viděl i nějaké sestřihy a mám nyní dobrý pocit."

Režisér Viktor Tauš už natáčel v Peci pod Sněžkou, zatím ale filmařům moc nepřeje počasí. "Slezl sníh, tak jsem zvědavý, zda se to vůbec dotočí," říká Kopta.

Minulý pátek kvůli počasí byl i natáčecí den zrušen. V ten den měla být na place i olympijská vítězka Kateřina Neumannová coby učitelka lyžování.

"Já si myslím, že když jsme to točili před lety, tak takové problémy se sněhem nebyly," vzpomíná herečka Eva Jeníčková alias filmová Marika, jež se vrací z Ameriky a utíká od svého bohatého manžela.

Kromě starých známých - jako je Michal Suchánek, Veronika Freimanová i Jan Antonín Duchoslav - dostal epizodní roli i režisér prvních Sněženek Karel Smyczek, který legendární film natočil v roce 1982.

Jediný, kdo zamrznul v 80. letech  je profesor Karda, nyní majitel penzionu, kam se všichni sjíždějí. "Vůbec nic se nezměnilo, ten člověk je pořád stejný," říká Radek Brzobohatý. Přes vysoký věk nasadil staré artistky a batoh z 80. let a před kamerou lyžoval.

Autory scénáře jsou Radek John a Ivo Pelant.  Podle režiséra Tauše, který se podílel na poslední verzi, je scénář jednodušší, soustředěnější jen na aktéry prvního filmu. Zmizely přidané postavy i politické motivy.

Kameramanem je Milan Chadima, který točil oba díly Rothova Hostelu a podílel se na v Praze natáčených Letopisech Narnie.

Premiéra je plánovaná na 2. října, ale o týden později se má objevit Hřebejkův Nestyda, proto tvůrci ještě přemýšlejí, že datum posunou.

"Určitě to nebude taková řachanda jako jednička, film se posouvá spíš k hodnocení, co se u této generace změnilo. Změnila se doba a zestárli jsme- ale  není to o krizi středního věku, spíše o prvním velkém bilancování," uzavírá Václav Kopta.

autor: Jitka Gráfová | 28. 2. 2008 18:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama