Hvězda seriálu Hra o trůny míří do Star Wars, zahraje si ve filmu o Hanu Solovi

Kultura Kultura
21. 11. 2016 11:09
Britská herečka Emilia Clarková je novou hereckou posilou připravovaného filmu ze světa Star Wars, který se zaměří na mladého Hana Sola.
Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen
Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen | Foto: HBO

Herečka Emilia Clarková vymění draky a intriky za cestování vesmírem a světelné meče.

Britská hvězda seriálu Hra o trůny se přidala ke štábu chystaného filmu o mladém Hanu Solovi, který se začne natáčet v lednu a na plátna kin dorazí v květnu 2018. Píše o tom web deníku The Guardian.

Clarková se tak připojí k Aldenu Ehrenreichovi, který byl vybrán pro roli Hana Sola, a Donaldu Gloverovi, jenž ztvární postavu Landa Calrissiana.

Film se bude dějově odehrávat před Star Wars IV: Nová naděje a zaměří se na vztah Sola a Calrissiana a jejich pašeráckých začátků.

Nejbližší film ze světa Star Wars uvede Disney již v prosinci, a to pod názvem Rogue One: Star Wars Story.

Rogue One: A Star Wars Story Trailer #2 | Video: Disney
 

Právě se děje

před 13 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 19 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy