Hugh Jackman vymění wolverinovské drápy za Ferrari. Zahraje si zakladatele automobilky

mad
11. 3. 2017 10:00
Australský herec Hugh Jackman, známý z x-menovských filmů jako mutant Wolverine, vyjednává o roli Enza Ferrariho, zakladatele známé automobilky. Film bude režírovat Michael Mann.
Hugh Jackman
Hugh Jackman | Foto: Reuters

Herec Hugh Jackman známý z role Wolverina ve filmové sérii X-Men, vyjednává o roli Enza Ferrariho v chystaném životopisném snímku, napsal server Deadline.

Spolu s Jackmanem byla oslovena i herečka Noomi Rapace (Prometheus), která by si měla zahrát Ferrariho manželku Lindu.

Scénář, který napsal a chystá se jej natočit americký režisér Michael Mann, se zaměřuje na výbušný vztah této manželské dvojice. Děj se odehrává v roce 1957 a představil by také boj Ferrariho s konkurenční automobilkou Maserati.

Enzo Ferrari byl automobilový závodník, manažer závodního týmu Scuderie Ferrari a zakladatel automobilky. Sám se jako závodník neprosadil a věnoval se spíše řízení týmu.

Film se připravoval už před dvěma lety, kdy bylo oznámeno, že se v hlavní úloze objeví Christian Bale. Ten z projektu nakonec odstoupil, když mu přibírání váhy pro roli začalo působit zdravotní potíže.

Začátek produkce je naplánován na léto 2018. Premiéra zatím nebyla stanovena.

Nejnovější Jackmanův film Logan, v němž se herec naposledy ujal role Wolverina, se stal velmi úspěšným, když za premiérový víkend utržil v amerických kinech přes 88 milionů dolarů.

Michael Mann naposledy režíroval rozpačitě přijatý thriller Hacker (2015) s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy