Hudba: Polepšovna pro R.E.M. i Mobyho

tur
31. 3. 2008 12:26
Novinky pro týden od 1. do 7. dubna

R.E.M. - Accelerate
V rámci vylepšování pověsti po posledních dosti rozpačitě přijatých albech Reveal a Around the Sun se R.E.M. rozhodli omladit. Tedy alespoň co se zvuku týče. Na radu U2 angažovali Grammy oceněného producenta jménem Jacknife Lee, který stojí jak za vycizelovanou podobou Bloc Party nebo Editors, ale promluvil i do zvukového designu jútúovského alba How To Dismantle An Atomic Bomb. Accelerate by tedy mělo veškerou melodiku a standardní klasiku R.E.M. konečně přenést do třetího tisíciletí, o což se pokouší hned singl Supernatural Superserious.
MySpace najdete ZDE

Foto: Aktuálně.cz

Moby - Last Night
S podobnými aspiracemi zachránit skomírající kariéru se na devátém studiovém albu pokouší Moby o návrat k tomu, co ho proslavilo. Podle jeho vlastních slov má být album Last Night oproti předchozím několika albům víc taneční a elektronické. Viz třeba Hotel. Prý je ta rozhýbanost způsobena častým Djováním a Moby chápe Last Night jako milostný dopis New Yorku a jeho eklektickému přístupu k taneční hudbě. Pokusil se osmihodinový noční tah městem, které nikdy nespí zkoncentrovat do 65 minut - a teď jde o to, jestli to vyznání lásky bude opětováno.
MySpace najdete ZDE

Foto: Aktuálně.cz

Foals - Antidotes
Jedna z nejhýčkanějších kapel letošního roku. Miláčci kritiky od BBC po Rolling Stone a vzývaný objev pro rok 2008. Typicky brooklynská kapela z britského Oxfordu se stylově pohybuje na pomezí funku a math-rocku a sleduje trend,který předloni nastolili Battles. Foals přidaly vokály a punkovou ledabylost. Což jen podtrhnul produkční zásah Davida Siteka z TV on the Radio - člověka, který spolupracoval s kapelami jako Yeah Yeah Yeahs nebo Liars. Není ani od věci, že si je jako předkapelu na aktuální americké turné vybrali právě R.E.M.
MySpace najdete ZDE

Další desky:
Vec - Funkčný veterán. Někdejší zakladatel trosek, pionýrské hip-hopové dvojky ze Slovenska, vydává druhou sólovou desku.

 

Právě se děje

Další zprávy