"Hrozně depresivní" Bábovky. Upoutávky lhaly, upravte očekávání, radí kritik

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
5. 6. 2022 19:00
Film Bábovky, který vychází ze známé knižní předlohy Radky Třeštíkové, měl všechny předpoklady, aby se stal hitem českých kin v roce 2020, tvrdil kritik Kamil Fila. Ve snímku účinkuje mnoho známých herců, je zde až 12 hlavních rolí.
Recenze z roku 2020: Je to film o mizérii života, komediálního v něm není nic," nastiňuje děj filmu Kamil Fila. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

"Je o koloběhu bábovek ve společnosti. Jak těch upečených, tak těch mužských, na které ženy trpně čekají. Je to film o mizérii života, komediálního v něm není nic," nastiňuje děj Fila v narážce na upoutávky, které před uvedením do kin slibovaly spíše žánr romantické veselohry.

Jde o jakýsi "výňatek" ze života lidí střední a vyšší střední třídy. Snímek podle recenzenta nakonec ale není o vztazích, nýbrž o práci, únavě z ní, o výmluvách na ni. "Tím se stává film ubíjející a úmorný," uzavírá videorecenzi Kamil Fila.

Film v kinech startoval koncem září 2020, kdy v Česku začínala druhá vlna covidové epidemie. Navzdory velkým očekáváním i kvůli tomuto faktu snímek navštívilo jen necelých 200 tisíc diváků. Film v televizní premiéře odvysílá Česká televize tuto neděli večer.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Graubner se stal pražským arcibiskupem, při mši převzal úřad od Duky

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Papež Graubnera jmenoval v květnu. Mši předcházel liturgický průvod z Arcibiskupského paláce, rozezněl se též největší zvon v České republice Zikmund.

Duka pražskou arcidiézi vedl 12 let. Graubner stejně jako Duka bývá považován za jednoho z předních představitelů konzervativního křídla římských katolíků v ČR. Dukův nástupce se hledal od roku 2018, kdy bývalý arcibiskup musel podat po završení 75 let svou rezignaci. Graubner tak bude muset učinit příští rok.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

V zásobnících je už veškerý plyn, který koupila správa hmotných rezerv na pokyn vlády

V plynových zásobnících je už veškerý plyn, který koupila Správa státních hmotných rezerv (SSHR) na pokyn vlády. SSHR pořídila 2,4 terawatthodin zemního plynu. Celková cena je 8,5 miliardy korun a je v ní započítáno DPH, poplatek za dopravu a skladování na 11 měsíců. Uvedl to předseda SSHR Pavel Švagr. Plyn dosud v nouzových zásobách nebyl. Celkově jsou zásobníky v České republice naplněny asi ze dvou třetin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy