VIDEO "Hokejové" Zakázané uvolnění sází na milostné pletky

Kultura Kultura
Aktualizováno 7. 5. 2014 21:11
Vztahová komedie Jana Hřebejka podle divadelní předlohy Petra Kolečka zdaleka není o hokeji. Podívejte se na první ukázku.
Nevěsta (Zuzana Stavná), svědkyně (Hana Vagnerová) a barmanka (Jana Stryková).
Nevěsta (Zuzana Stavná), svědkyně (Hana Vagnerová) a barmanka (Jana Stryková). | Foto: 2media

Video - Jan Hřebejk se svou minulou adaptací divadelní hry u diváků nepochodil. Ne že by se jim nelíbila, oni ji v první řadě neviděli – na Odpad, město smrt jich přišlo do kin něco přes tisícovku.

Režisér však snahu nevzdává a přichází s dalším pokusem dostat divadlo na plátna – se Zakázaným uvolněním.

Podívejte se na ukázku z filmu Jana Hřebejka Zakázané uvolnění.
Podívejte se na ukázku z filmu Jana Hřebejka Zakázané uvolnění. | Video:

Snímek vypráví o únosu nevěsty (Zuzana Stavná) svědkyní jejího nastávajícího (Hana Vagnerová) do zapadlého a vylidněného hokejového lokálu, kde mohou spolu s místní číšnicí (Jana Stryková) debatovat o vztazích, jež nejsou zdaleka tak jasně dané, jak by čerstvě po svatbě být měly. A tak se diváci dozvědí, co všechno se může stát, když se unesená nevěsta, kamarádka ženicha a životem protřelá barmanka opijí, zatímco ženich, který to všechno může zachránit, nepřichází.

Zmíněné herečky opakují své role z představení A studia Rubín autora Petra Kolečka, jenž se ujal i filmového scénáře. Připsal celou dějovou linii s novomanželem (Ondřej Sokol), aby se mohl příběh přiblížit celovečerní stopáži.

"Ta hra mě nadchla, byla v tom láska na první pohled. Dobrá komedie totiž mívá i smutný podtext," řekl Jan Hřebejk.

Jestli u diváků tentokrát uspěje s divadelním námětem, se dozvíme 5. června, kdy se Zakázané uvolnění dostane do českých kin.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy