VIDEO "Hokejové" Zakázané uvolnění sází na milostné pletky

Kultura Kultura
Aktualizováno 7. 5. 2014 21:11
Vztahová komedie Jana Hřebejka podle divadelní předlohy Petra Kolečka zdaleka není o hokeji. Podívejte se na první ukázku.
Nevěsta (Zuzana Stavná), svědkyně (Hana Vagnerová) a barmanka (Jana Stryková).
Nevěsta (Zuzana Stavná), svědkyně (Hana Vagnerová) a barmanka (Jana Stryková). | Foto: 2media

Video - Jan Hřebejk se svou minulou adaptací divadelní hry u diváků nepochodil. Ne že by se jim nelíbila, oni ji v první řadě neviděli – na Odpad, město smrt jich přišlo do kin něco přes tisícovku.

Režisér však snahu nevzdává a přichází s dalším pokusem dostat divadlo na plátna – se Zakázaným uvolněním.

Podívejte se na ukázku z filmu Jana Hřebejka Zakázané uvolnění.
Podívejte se na ukázku z filmu Jana Hřebejka Zakázané uvolnění. | Video:

Snímek vypráví o únosu nevěsty (Zuzana Stavná) svědkyní jejího nastávajícího (Hana Vagnerová) do zapadlého a vylidněného hokejového lokálu, kde mohou spolu s místní číšnicí (Jana Stryková) debatovat o vztazích, jež nejsou zdaleka tak jasně dané, jak by čerstvě po svatbě být měly. A tak se diváci dozvědí, co všechno se může stát, když se unesená nevěsta, kamarádka ženicha a životem protřelá barmanka opijí, zatímco ženich, který to všechno může zachránit, nepřichází.

Zmíněné herečky opakují své role z představení A studia Rubín autora Petra Kolečka, jenž se ujal i filmového scénáře. Připsal celou dějovou linii s novomanželem (Ondřej Sokol), aby se mohl příběh přiblížit celovečerní stopáži.

"Ta hra mě nadchla, byla v tom láska na první pohled. Dobrá komedie totiž mívá i smutný podtext," řekl Jan Hřebejk.

Jestli u diváků tentokrát uspěje s divadelním námětem, se dozvíme 5. června, kdy se Zakázané uvolnění dostane do českých kin.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 4 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy