Čekání je u konce. Hra o trůny jde do finále. Seriál znovu dostal grády, říká Bláhová

Martin Veselovský Martin Veselovský
14. 4. 2019 6:13
Hra o trůny je fenomén, seriál má své propady a vrcholy. "Ale teď je očekávání vysoko, v sedmé sezóně to zase začalo být zajímavé," říká redaktorka týdeníku Respekt Jindřiška Bláhová. Premiérový díl závěrečné série odvysílá stanice HBO v noci z neděle na pondělí a tvůrci slibují velkolepé finále s epickou bitvou. To ale není to nejzajímavější, v seriálu je politika i pletichaření, to je to, co lidi přitahuje. "Seriál do jisté míry reflektuje představy o normálním světě a je stejně nevyzpytatelný," dodává filmová kritička.
První díl závěrečné řady Hry o trůny odvysílá HBO v noci z neděle na pondělí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy