Čekání je u konce. Hra o trůny jde do finále. Seriál znovu dostal grády, říká Bláhová

Martin Veselovský Martin Veselovský
14. 4. 2019 6:13
Hra o trůny je fenomén, seriál má své propady a vrcholy. "Ale teď je očekávání vysoko, v sedmé sezóně to zase začalo být zajímavé," říká redaktorka týdeníku Respekt Jindřiška Bláhová. Premiérový díl závěrečné série odvysílá stanice HBO v noci z neděle na pondělí a tvůrci slibují velkolepé finále s epickou bitvou. To ale není to nejzajímavější, v seriálu je politika i pletichaření, to je to, co lidi přitahuje. "Seriál do jisté míry reflektuje představy o normálním světě a je stejně nevyzpytatelný," dodává filmová kritička.
První díl závěrečné řady Hry o trůny odvysílá HBO v noci z neděle na pondělí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 10 minutami

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že bude bez akreditace

Hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Jde sice zatím pouze o návrh, nikoli rozhodnutí, ale přesto není jisté, jestli program Všeobecné lékařství bude moci fakulta letos pro uchazeče otevřít. V reakci na rozhodnutí to sdělil rektor Jan Lata.

Návrh hodnotící komise úřadu univerzita obdržela v pondělí. "Byť jde o návrh a nikoli o definitivní rozhodnutí, není to pro Lékařskou fakultu ani pro univerzitu příjemná situace. Věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu zohlední stoupající kvalitu jak v oblasti personálního obsazení, tak v oblasti vědy a výzkumu, která se na fakultě v posledních letech odehrála a fakulta akreditaci obdrží," uvedl Lata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy