Návštěvnost českých kin: Něžné vlny zavalily Hobita

ČTK Kultura ČTK, Kultura
14. 1. 2014 9:45
Vejdělkovy Něžné vlny přilákaly o víkendu přes 57 tisíc diváků. Česká retro komedie tak v návštěvnosti překonala americký film Hobit: Šmakova dračí poušť.
Foto: Falcon

Praha - Něžné vlny režiséra Jiřího Vejdělka přitáhly o víkendu do českých kin nejvíc diváků. Podle informací Unie filmových distributorů je v pětašedesáti kinosálech zhlédlo 57 286 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 8,2 milionu korun.

Na druhé místo tak odsunuly dosud vedoucí americký snímek Hobit: Šmakova dračí poušť. Ten už během pěti týdnů v českých kinech nasbíral přes 553 tisíc diváků a na tržbách vydělal 85 milionů korun.

Třetí skončil americký film 47 róninů líčící skutečný příběh z Japonska 18. století. Jeho hrdiny jsou samurajové, kteří ztratili svého pána a tím i svou čest. Do kin za ním o víkendu přišlo 13 251 diváků. Na čtvrtém místě je distribuční novinka - americký snímek s názvem Paranormal Activity: Prokletí a za ním první část Nymfomanky dánského režiséra Larse von Triera. Ta má od Vánoc na kontě 58 tisíc diváků. Druhou část, která se v kinech objevila minulý týden, zatím zhlédlo 10 593 lidí.

Z domácí tvorby jsou Křídla Vánoc Karin Babinské třináctá a záznam divadelního představení Jaroslava Duška Čtyři dohody patnáctý. První dvacítku uzavírá Nikolaevův Příběh kmotra s celkovým počtem 290 207 diváků a tržbami ve výši 40 milionů korun.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy