Hobita pronásledují samurajové i Nymfomanka

ČTK Kultura ČTK, Kultura
7. 1. 2014 14:45
Nejvíce diváků v českých kinech vidělo o víkendu druhého Hobita
Martin Freeman (Hobit).
Martin Freeman (Hobit). | Foto: Warner Bros

Praha - Film Hobit: Šmakova dračí poušť už počvrté skončil v čele víkendové tabulky návštěvnosti českých kin. Stačilo mu k tomu 38 740 diváků. Zatím jich má na kontě 527 585 a tržby přesahující osmdesát milionů korun.

Na druhém místě je podle informací Unie filmových distributorů snímek s názvem 47 róninů líčící skutečný příběh z Japonska v 18. století. Jeho hrdiny jsou samurajové, kteří ztratili svého pána a tím i svou čest. Do kin za ním o víkendu přišlo téměř 30 tisíc diváků.

Třetí skončil animovaný snímek Ledové království a za ním se umístila první část dánského filmu Larse von Triera Nymfomanka. Premiéru měla o vánočních svátcích, zatím má na kontě přes 40 tisíc diváků a pětimilionové tržby. Druhý díl Nymfomanky přijde do kin 9. ledna.

Z domácí tvorby obsadila desáté místo Křídla Vánoc režisérky a scenáristky Karin Babinské. Jejich celková návštěvnost podle unie distributorů činí 236 283 lidí, tržby dosáhly 31 milionů korun. Podle producentů si dobře vede v žebříčku nejprodávanějších alb i soundtrack k filmu, na němž se podílel herec a muzikant Richard Krajčo.

Čtrnácté místo v tabulce obsadil záznam divadelního představení Jaroslava Duška Čtyři dohody doplněný černobílými záběry ze soukromých archivů režisérky Olgy Špátové.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Další zprávy