Hobita pronásledují samurajové i Nymfomanka

ČTK Kultura ČTK, Kultura
7. 1. 2014 14:45
Nejvíce diváků v českých kinech vidělo o víkendu druhého Hobita
Martin Freeman (Hobit).
Martin Freeman (Hobit). | Foto: Warner Bros

Praha - Film Hobit: Šmakova dračí poušť už počvrté skončil v čele víkendové tabulky návštěvnosti českých kin. Stačilo mu k tomu 38 740 diváků. Zatím jich má na kontě 527 585 a tržby přesahující osmdesát milionů korun.

Na druhém místě je podle informací Unie filmových distributorů snímek s názvem 47 róninů líčící skutečný příběh z Japonska v 18. století. Jeho hrdiny jsou samurajové, kteří ztratili svého pána a tím i svou čest. Do kin za ním o víkendu přišlo téměř 30 tisíc diváků.

Třetí skončil animovaný snímek Ledové království a za ním se umístila první část dánského filmu Larse von Triera Nymfomanka. Premiéru měla o vánočních svátcích, zatím má na kontě přes 40 tisíc diváků a pětimilionové tržby. Druhý díl Nymfomanky přijde do kin 9. ledna.

Z domácí tvorby obsadila desáté místo Křídla Vánoc režisérky a scenáristky Karin Babinské. Jejich celková návštěvnost podle unie distributorů činí 236 283 lidí, tržby dosáhly 31 milionů korun. Podle producentů si dobře vede v žebříčku nejprodávanějších alb i soundtrack k filmu, na němž se podílel herec a muzikant Richard Krajčo.

Čtrnácté místo v tabulce obsadil záznam divadelního představení Jaroslava Duška Čtyři dohody doplněný černobílými záběry ze soukromých archivů režisérky Olgy Špátové.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy