Hobit má letošní rekord, Pottera a Stmívání nedostihl

Kultura ČTK Kultura, ČTK
17. 12. 2013 12:15
Druhého Hobita o víkendu v českých kinech vidělo dvě stě tisíc lidí
Foto: Warner Bros.

Praha - Návštěvnost českých kin se konečně pohnula, a to zásluhou amerického snímku Hobit: Šmakova dračí poušť. O víkendu si ho nenechalo ujít 200 439 fanoušků této úspěšné série. V pokladnách 146 kin nechali vzápětí po premiéře podle informací Unie filmových distributorů 30,8 milionu korun.

Čtěte také
Hobit se Šmakem finančně zklamal, nepřekonal první díl

Recenze: Drak Šmak má brilantní smysl pro sarkasmus

Ani letos rekordním víkendem se však tento snímek nezařadil na "medailová místa" historického žebříku a skončil čtvrtý. Vítězem je Harry Potter a relikvie smrti, následovaný druhou částí, které v kinech v letech 2010 a 2011 zhlédlo 248 025, respektive 235 359 diváků. Na tržbách vydělaly při prvním víkendu 30,4 a 35,3 milionu korun. Třetí skončila Twilight Saga: Rozbřesk - 2. část (214 908 diváků a 27,8 milionu korun).

Podívejte se na fotografie ze světové premiéry druhého Hobita a připomeňte si také první díl:

Druhé místo aktuální tabulky návštěvnosti zaujal animovaný snímek Ledové království, který o druhém adventním víkendu přilákal před filmová plátna 13 345 lidí.

Třetí skončila Křídla Vánoc Karin Babinské s Richardem Krajčem v jedné z hlavních rolí, který si na konto připsal necelých deset tisíc lidí a 1,4 milionu korun. Dosud už ho vidělo 188 438 zájemců.

Z domácí tvorby klesl z šestého místa na osmé Nikolaevův Příběh kmotra. Během osmi týdnů ho zhlédlo 282 159 lidí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy