Herečky kolem třicítky nejedí. Emma Thompsonová kritizovala tlak Hollywoodu na přehnanou štíhlost

mad
31. 3. 2017 8:51
Emma Thompsonová, britská herečka a scenáristka, si ve švédské talk show postěžovala na hollywoodské producenty, kteří dělají na herečky tlak, aby zhubly. Kritizovala také módní průmysl a již dříve propagovala ženská práva. Podpořila stranu Women’s Equality party, která bojuje proti rozdílům v platech žen a mužů.
Emma Thompsonová
Emma Thompsonová | Foto: Reuters

Britská herečka a scenáristka Emma Thompsonová zkritizovala Hollywood, který nutí herečky hubnout, píše server deníku The Guardian.

Thompsonová o tématu hovořila ve švédské talk show Skavlan, když jeden z hostů zmínil hubnutí. "Herečky kolem třicítky zkrátka nejedí. Byla tu jedna skvělá herečka, se kterou jsem pracovala na Návratu na Brideshead (britské drama, pozn. red.) a producenti se jí zeptali, jestli zhubne," popsala Thompsonová.

Producentům poté řekla, že jestli tento návrh herečce zmíní ještě jednou, z filmu odejde. "To, co se tam děje, je zlé a zhoršuje se to," dodala.

V interview herečka v humorném duchu mluvila o tom, že obsese Hollywoodu kolem štíhlosti jí zabránila tam žít: "Nikdy jsem se do Států nepřestěhovala. Nemohla jsem. Dokážete si to představit? Pokaždé, když jedu do L.A., tak si pomyslím, 'bože, jsem moc tlustá na to, abych tam jela.'"

Návrat na Brideshead je filmovou adaptací stejnojmenného románu Evelyna Waugha a do kin vstoupil v roce 2008. Ve filmu hrají například Ben Whishaw nebo Felicity Jonesová či Greta Scacchiová. Thompsonová však neuvedla, která z hereček měla zhubnout.

Thompsová kritizovala také módní průmysl a již dříve propagovala ženská práva. Podpořila stranu Women’s Equality party, která bojuje proti rozdílu v platech žen a mužů.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy