Herečky kolem třicítky nejedí. Emma Thompsonová kritizovala tlak Hollywoodu na přehnanou štíhlost

mad
31. 3. 2017 8:51
Emma Thompsonová, britská herečka a scenáristka, si ve švédské talk show postěžovala na hollywoodské producenty, kteří dělají na herečky tlak, aby zhubly. Kritizovala také módní průmysl a již dříve propagovala ženská práva. Podpořila stranu Women’s Equality party, která bojuje proti rozdílům v platech žen a mužů.
Emma Thompsonová
Emma Thompsonová | Foto: Reuters

Britská herečka a scenáristka Emma Thompsonová zkritizovala Hollywood, který nutí herečky hubnout, píše server deníku The Guardian.

Thompsonová o tématu hovořila ve švédské talk show Skavlan, když jeden z hostů zmínil hubnutí. "Herečky kolem třicítky zkrátka nejedí. Byla tu jedna skvělá herečka, se kterou jsem pracovala na Návratu na Brideshead (britské drama, pozn. red.) a producenti se jí zeptali, jestli zhubne," popsala Thompsonová.

Producentům poté řekla, že jestli tento návrh herečce zmíní ještě jednou, z filmu odejde. "To, co se tam děje, je zlé a zhoršuje se to," dodala.

V interview herečka v humorném duchu mluvila o tom, že obsese Hollywoodu kolem štíhlosti jí zabránila tam žít: "Nikdy jsem se do Států nepřestěhovala. Nemohla jsem. Dokážete si to představit? Pokaždé, když jedu do L.A., tak si pomyslím, 'bože, jsem moc tlustá na to, abych tam jela.'"

Návrat na Brideshead je filmovou adaptací stejnojmenného románu Evelyna Waugha a do kin vstoupil v roce 2008. Ve filmu hrají například Ben Whishaw nebo Felicity Jonesová či Greta Scacchiová. Thompsonová však neuvedla, která z hereček měla zhubnout.

Thompsová kritizovala také módní průmysl a již dříve propagovala ženská práva. Podpořila stranu Women’s Equality party, která bojuje proti rozdílu v platech žen a mužů.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy