FOTO Von Trier přivezl do Berlína víc sexu v Nymfomance

Nymfomanka má v Berlíně víc sexu. O třicet minut.
Lars von Trier v tričku s nápisem Persona non grata.
Neřeknu vůbec nic!
Lars von Trier s Umou Thurman.
Tetování na ruce dánského režiséra.
Foto: Kultura
Kultura ČTK Kultura, ČTK
9. 2. 2014 20:28
Dánský režisér pózoval v tričku s nápisem Persona non grata a mlčel. Do Berlína dorazila s Nymfomankou i Uma Thurman, Stacy Martin, Stellan Skarsgard a Shia LaBeouf.

Fotogalerie - Lars von Trier přivezl na Berlinale nezkrácená verzi prvního dílu filmu Nymfomanka.

Třicet minut navíc dodalo Nymfomance na kontroverzi, protože z větší části znamená více scén syrového sexu.

Dánský tvůrce do Berlína sice přijel, přišel i na tiskovou konferenci, tam ale zapózoval v tričku s logem festivalu v Cannes a nápisem Persona non grata (Nežádoucí osoba) a zůstal věrný svému mlčení.

Připomněl tak svůj konflikt s organizátory francouzského festivalu z roku 2011, kdy v tehdejším ročníku prohlásil, že má určité pochopení pro nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Za tato slova byl z festivalu vykázán. Von Trier si po incidentu dal předsevzetí, že se již nebude vyjadřovat před novináři.

Na tiskové konferenci k mimosoutěžnímu promítnutí Nymfomanky I tak vystoupili pouze někteří herci, kteří dostali v Nymfomance role, aniž by ale řekli něco nového.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy