FOTO Von Trier přivezl do Berlína víc sexu v Nymfomance

Nymfomanka má v Berlíně víc sexu. O třicet minut.
Lars von Trier v tričku s nápisem Persona non grata.
Neřeknu vůbec nic!
Lars von Trier s Umou Thurman.
Tetování na ruce dánského režiséra.
Foto: Kultura
Kultura ČTK Kultura, ČTK
9. 2. 2014 20:28
Dánský režisér pózoval v tričku s nápisem Persona non grata a mlčel. Do Berlína dorazila s Nymfomankou i Uma Thurman, Stacy Martin, Stellan Skarsgard a Shia LaBeouf.

Fotogalerie - Lars von Trier přivezl na Berlinale nezkrácená verzi prvního dílu filmu Nymfomanka.

Třicet minut navíc dodalo Nymfomance na kontroverzi, protože z větší části znamená více scén syrového sexu.

Dánský tvůrce do Berlína sice přijel, přišel i na tiskovou konferenci, tam ale zapózoval v tričku s logem festivalu v Cannes a nápisem Persona non grata (Nežádoucí osoba) a zůstal věrný svému mlčení.

Připomněl tak svůj konflikt s organizátory francouzského festivalu z roku 2011, kdy v tehdejším ročníku prohlásil, že má určité pochopení pro nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Za tato slova byl z festivalu vykázán. Von Trier si po incidentu dal předsevzetí, že se již nebude vyjadřovat před novináři.

Na tiskové konferenci k mimosoutěžnímu promítnutí Nymfomanky I tak vystoupili pouze někteří herci, kteří dostali v Nymfomance role, aniž by ale řekli něco nového.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy