Foto: Richard Gere poklekl před Bartoškou. Vary ožily filmem

Foto: Richard Gere poklekl před Bartoškou. Vary ožily filmem
Přejezd Richarda Gera spolu s dalšími festivalovými hosty otevřenými vozy z Grandhotelu Pupp ke kinosálu sledovaly i v parném podvečeru tisíce lidí. Stejně jako Mel Gibson loni a John Travolta rok před ním se i Gere vydal mezi čekající a několika z nich se podepsal.
"Zdravím všechny fanoušky a milovníky mých filmů," řekl nečekaně do mikrofonu, který vzal moderátorovi před Thermalem, kde později převzal cenu za přínos světové kinematografii.
...
Než Jiří Bartoška předal hlavní festivalovou cenu, upozornil, že padesát let v životě člověka je relativně krátká doba, zatímco stejný časový úsek v životě kulturní události je doba dlouhá. "Nevíme, jak poběžíme dlouho, ale běžíme, baví nás to a hlavně nás to naplňuje. Věřím, že k vaší i naší radosti poběžíme ještě hodně dlouho," řekl. Poděkoval sponzorům i divákům, bez nichž by festival ztratil smysl.
Foto: Hermína
ČTK Kultura ČTK, Kultura
3. 7. 2015 20:15
Při zahajovacím ceremoniálu převzal hollywoodský herec Richard Gere Křišťálový glóbus, jímž festival ocenil jeho mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Karlovy Vary – Ve Velkém sále hotelu Thermal byl dnes zahájen 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Richardu Gereovi předal ocenění prezident této prestižní přehlídky Jiří Bartoška. Publikum připravilo americkému herci bouřlivé ovace vstoje.

Zvaní hosté pak v zaplněném hledišti zhlédli novou znělku, kterou režisér Martin Krejčí natočil s loňským držitelem Křišťálového glóbu, hercem a režisérem Melem Gibsonem. V publiku byli například ministr kultury Daniel Herman, bývalý prezident Václav Klaus s chotí a herečka a někdejší první dáma Dagmar Havlová.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy