FOTO Otrokáři jsou oscaroví: 12 let v řetězech

FOTO Otrokáři jsou oscaroví: 12 let v řetězech
12 let v řetězech
12 let v řetězech
12 let v řetězech
12 let v řetězech
Foto: Bontonfilm
Bontonfilm
22. 1. 2014 14:45
Podívejte se na fotografie z filmu, který získal Oscara pro nejlepší film roku 2013.

Fotogalerie - 12 let v řetězech natočil režisér Steve McQueen, proslulý nezávislými snímky Strach a Stud. V hlavní roli Solomona Northupa září Chiwetel Ejiofor. Zdatně mu sekundují Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch a Lupita Nyong'o. Film vstoupil do českých kin 23. ledna.

Čtěte recenzi filmu 12 let v řetězech.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy