FOTO Johnny Depp v Transcendenci spojí lidkou mysl a počítač

Johnny Depp ve filmu Transcendence.
Transcendence.
Transcendence.
Transcendence.
Transcendence.
Foto: Bontonfilm
ČTK Kultura ČTK, Kultura
16. 4. 2014 15:45
Film produkoval Christopher Nolan, režisérem je poprvé jeho dvorní kameraman Wally Pfister, který točil filmy Počátek, Temný rytíř, Dokonalý trik, Memento nebo Insomnie.

Fotogalerie - Johnny Depp hraje vědce Willa Castera, který se snaží propojit lidskou mysl s nekonečným vesmírem umělé inteligence ve sci-fi thrilleru Transcendence kameramana a debutujícího režiséra Wallyho Pfistera. 

Možnosti propojit lidskou mysl s nekonečným vesmírem umělé inteligence neuniknou extremistům z řad odpůrců projektu a pokusí se ho zastavit dokonce atentátem ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však tento experiment uspíší a Will se v něm stane hlavním hrdinou. Jeho cesta za poznáním se pak změní v honbu za neomezenou mocí. Brzy je jasné, že nikdo nemá možnost ho zastavit.

Film produkoval Christopher Nolan, režisérem je poprvé jeho dvorní kameraman Wally Pfister, který s Nolanem spolupracoval na snímcích Počátek, Temný rytíř, Dokonalý trik, Memento nebo Insomnie.

Pro Deppa se film stal příležitostí vyzkoušet si další roli balancující mezi dobrem a zlem. "Will chce svým výzkumem a transcendencí konat dobro. Stane se ale příliš mocným, získá v podstatě přístup ke každé vědomosti světa a má kapacitu ji zpracovat. Dostane se však mimo kontrolu, naopak ji získává nad ostatními a najednou je pozdě s tím něco dělat," konstatoval herec třikrát nominovaný na Oscara.

"Naše společnost je ve fázi, kdy je už natolik závislá na počítačích, smartphonech a esemskách, že se začínají vytrácet osobní vztahy a komunikace. Otázka je, zda hovoříme o evoluci, nebo už o úpadku," uvedla Marisa Polvinová, která film s Nolanem produkovala.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Antimonopolní úřad znovu posoudí tendr na informační systém ministerstva práce

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat výběrovým řízením na informační systém pro výplatu sociálních dávek, který vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předseda úřadu původní rozhodnutí zrušil, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Pod rozhodnutím je podepsaný ještě bývalý předseda úřadu Petr Rafaj, který ve funkci skončil v pondělí. Úřad rozhodnutí zveřejnil až dnes, poté co nabylo právní moci. Nový systém měl být v provozu od začátku roku 2021, kdy vyprší už dvakrát prodlužovaná smlouva s dosavadní společností OK System. Ministerstvo na začátku října informovalo, že je připraveno případně smlouvu znovu prodloužit.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze litvínovské firmy Setadiesel. Potrestal 15 mužů nepodmíněnými a podmíněnými tresty. Škoda je vyčíslena na 351 milionů korun. Ústecký krajský soud vynesl ve čtvrtek rozsudek v Litoměřicích.

Soud uložil čtyřem mužům nepodmíněné tresty ve výši pěti let, jednomu uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest, ostatní dostali tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Všem soud uložil také peněžité tresty v rozmezí od 200 000 do milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy