Od Edwarda po Alenku aneb Nejslavnější úchylky Tima Burtona

Podívejte se na galerii nejzásadnějších filmů Tima Burtona
Animovaný kraťas s názvem Vincent (1892) je jedním z prvních, které Tim Burton natočil. Hlas hlavnímu hrdinovi, sedmiletému chlapci, propůjčil režisérův oblíbenec Vincent Price, herecká legenda hororu.
Jednu z hlavních rolí v duchařské komedii Beetlejuice (1988) si zahrál Michael Keaton. Producenti s režisérem ho museli nejprve přemlouvat, aby ji přijal.
Do širšího diváckého povědomí se dostal v roce 1989 zpracováním filmového Batmana. Snímek vydělal kolem 400 milionů dolarů. Na odbyt šly i předměty s batmanovskou tematikou, kterých se jen během jednoho roku prodalo za 380 milionů dolarů.
Střihoruký Edward (1990) odstartoval úspěšnou spolupráci Tima Burtona a Johnnyho Deppa. Společně natočili šest filmů.
Foto: Aktuálně.cz
pej
27. 3. 2014 12:30
Tim Burton zahájil pražskou výstavu, na které představí kresby, malby i sochařské instalace. Připomeňte si nejznámější filmy extravagantního režiséra.

Fotogalerie - Tim Burton v Domě U Kamenného zvonu v rámci své pražské návštěvy zahájí nově koncipovanou výstavu své výtvarné tvorby. Expozice, která se uskuteční od 28. března do 3. srpna, představí několik set kreseb, maleb, fotografií, skic a sochařských instalací.

Sonda do díla surrealistického pohádkáře poskytne poprvé v jeho více než čtyřicetileté umělecké dráze české veřejnosti ojedinělou příležitost k setkání s celým bohatstvím jeho hororových a zároveň humorně zbarvených světů.

Jeho předchozí výstavu viděli poprvé v roce 2009 návštěvníci newyorského Muzea moderního umění, kde ji během pěti měsíců zhlédlo přes 800 tisíc lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy