Od Edwarda po Alenku aneb Nejslavnější úchylky Tima Burtona

Podívejte se na galerii nejzásadnějších filmů Tima Burtona
Animovaný kraťas s názvem Vincent (1892) je jedním z prvních, které Tim Burton natočil. Hlas hlavnímu hrdinovi, sedmiletému chlapci, propůjčil režisérův oblíbenec Vincent Price, herecká legenda hororu.
Jednu z hlavních rolí v duchařské komedii Beetlejuice (1988) si zahrál Michael Keaton. Producenti s režisérem ho museli nejprve přemlouvat, aby ji přijal.
Do širšího diváckého povědomí se dostal v roce 1989 zpracováním filmového Batmana. Snímek vydělal kolem 400 milionů dolarů. Na odbyt šly i předměty s batmanovskou tematikou, kterých se jen během jednoho roku prodalo za 380 milionů dolarů.
Střihoruký Edward (1990) odstartoval úspěšnou spolupráci Tima Burtona a Johnnyho Deppa. Společně natočili šest filmů.
Foto: Aktuálně.cz
pej
27. 3. 2014 12:30
Tim Burton zahájil pražskou výstavu, na které představí kresby, malby i sochařské instalace. Připomeňte si nejznámější filmy extravagantního režiséra.

Fotogalerie - Tim Burton v Domě U Kamenného zvonu v rámci své pražské návštěvy zahájí nově koncipovanou výstavu své výtvarné tvorby. Expozice, která se uskuteční od 28. března do 3. srpna, představí několik set kreseb, maleb, fotografií, skic a sochařských instalací.

Sonda do díla surrealistického pohádkáře poskytne poprvé v jeho více než čtyřicetileté umělecké dráze české veřejnosti ojedinělou příležitost k setkání s celým bohatstvím jeho hororových a zároveň humorně zbarvených světů.

Jeho předchozí výstavu viděli poprvé v roce 2009 návštěvníci newyorského Muzea moderního umění, kde ji během pěti měsíců zhlédlo přes 800 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy