Od Edwarda po Alenku aneb Nejslavnější úchylky Tima Burtona

Podívejte se na galerii nejzásadnějších filmů Tima Burtona
Animovaný kraťas s názvem Vincent (1892) je jedním z prvních, které Tim Burton natočil. Hlas hlavnímu hrdinovi, sedmiletému chlapci, propůjčil režisérův oblíbenec Vincent Price, herecká legenda hororu.
Jednu z hlavních rolí v duchařské komedii Beetlejuice (1988) si zahrál Michael Keaton. Producenti s režisérem ho museli nejprve přemlouvat, aby ji přijal.
Do širšího diváckého povědomí se dostal v roce 1989 zpracováním filmového Batmana. Snímek vydělal kolem 400 milionů dolarů. Na odbyt šly i předměty s batmanovskou tematikou, kterých se jen během jednoho roku prodalo za 380 milionů dolarů.
Střihoruký Edward (1990) odstartoval úspěšnou spolupráci Tima Burtona a Johnnyho Deppa. Společně natočili šest filmů.
Foto: Aktuálně.cz
pej
27. 3. 2014 12:30
Tim Burton zahájil pražskou výstavu, na které představí kresby, malby i sochařské instalace. Připomeňte si nejznámější filmy extravagantního režiséra.

Fotogalerie - Tim Burton v Domě U Kamenného zvonu v rámci své pražské návštěvy zahájí nově koncipovanou výstavu své výtvarné tvorby. Expozice, která se uskuteční od 28. března do 3. srpna, představí několik set kreseb, maleb, fotografií, skic a sochařských instalací.

Sonda do díla surrealistického pohádkáře poskytne poprvé v jeho více než čtyřicetileté umělecké dráze české veřejnosti ojedinělou příležitost k setkání s celým bohatstvím jeho hororových a zároveň humorně zbarvených světů.

Jeho předchozí výstavu viděli poprvé v roce 2009 návštěvníci newyorského Muzea moderního umění, kde ji během pěti měsíců zhlédlo přes 800 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy