Od Edwarda po Alenku aneb Nejslavnější úchylky Tima Burtona

Podívejte se na galerii nejzásadnějších filmů Tima Burtona
Animovaný kraťas s názvem Vincent (1892) je jedním z prvních, které Tim Burton natočil. Hlas hlavnímu hrdinovi, sedmiletému chlapci, propůjčil režisérův oblíbenec Vincent Price, herecká legenda hororu.
Jednu z hlavních rolí v duchařské komedii Beetlejuice (1988) si zahrál Michael Keaton. Producenti s režisérem ho museli nejprve přemlouvat, aby ji přijal.
Do širšího diváckého povědomí se dostal v roce 1989 zpracováním filmového Batmana. Snímek vydělal kolem 400 milionů dolarů. Na odbyt šly i předměty s batmanovskou tematikou, kterých se jen během jednoho roku prodalo za 380 milionů dolarů.
Střihoruký Edward (1990) odstartoval úspěšnou spolupráci Tima Burtona a Johnnyho Deppa. Společně natočili šest filmů.
Foto: Aktuálně.cz
pej
27. 3. 2014 12:30
Tim Burton zahájil pražskou výstavu, na které představí kresby, malby i sochařské instalace. Připomeňte si nejznámější filmy extravagantního režiséra.

Fotogalerie - Tim Burton v Domě U Kamenného zvonu v rámci své pražské návštěvy zahájí nově koncipovanou výstavu své výtvarné tvorby. Expozice, která se uskuteční od 28. března do 3. srpna, představí několik set kreseb, maleb, fotografií, skic a sochařských instalací.

Sonda do díla surrealistického pohádkáře poskytne poprvé v jeho více než čtyřicetileté umělecké dráze české veřejnosti ojedinělou příležitost k setkání s celým bohatstvím jeho hororových a zároveň humorně zbarvených světů.

Jeho předchozí výstavu viděli poprvé v roce 2009 návštěvníci newyorského Muzea moderního umění, kde ji během pěti měsíců zhlédlo přes 800 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Šárka Havránková z Policejního prezidia ČR byla zvolena viceprezidentkou Interpolu pro Evropu. Mezinárodní policejní organizace to uvedla na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 25 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 29 lidí

Nejméně 29 lidí přišlo o život a přes 100 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Mluvčí provinčního guvernéra uvedl, že výbuch nastal v době, kdy se v mešitě shromáždili věřící k pátečním modlitbám. "V důsledku exploze spadla střecha," řekl mluvčí a dodal, že mezi oběťmi jsou také děti. Podle některých afghánských úředních zdrojů mešitu zasáhl minometný granát odpálený povstalci, podle jiných uvnitř explodovala bomba.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Také Sparta vyzve Barcelonu. Utká se s ní ve futsalové Lize mistrů

Futsalisté Sparty Praha se v elitní fázi Ligy mistrů utkají s vysněnou Barcelonou, ukrajinským Chersonem a Minskem. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. Čtyřčlennou skupinu bude od 19. do 24. listopadu hostit běloruská metropole. Do Final Four pro nejlepší čtyři týmy soutěže postoupí pouze vítězové každé ze čtyř skupin.

Další zprávy