FOTO Ceny filmové kritiky vyzdvihly tvůrce Hořícího keře

FOTO Ceny filmové kritiky vyzdvihly tvůrce Hořícího keře
Snímek Hořící keř uspěl i v kategoriích pro nejlepší režii, scénář, hudbu a kameru. Večerem provázel Václav Moravec, cenu nejlepšímu filmu předala filmová kritička Eva Zaoralová.
Cenu za režii předával loňský vítěz David Ondříček producentce Tereze Polachové. Snímek Hořící keř vznikl původně jako televizní minisérie pro stanici HBO.
Petra Špalková měla radost z ceny pro nejlepší herečku v hlavní roli za snímek Zdeňka Tyce Jako nikdy.
Cenu jí předal Ivan Trojan, který si letos žádnou trofej neodnesl, i když měl nominaci za vedlejší roli v Hořícím keři.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 1. 2014 22:24
Šest z deseti nominací Cen české filmové kritiky proměnil snímek Agnieszky Holland Hořící keř. Dvakrát se radovali i herci z filmu Zdeňka Tyce Jako nikdy.

Praha - Ceny české filmové kritiky pro nejlepší filmy roku 2013 se předávaly v pražském Divadle Archa. Podle očekávání se stal absolutním vítězem snímek Hořící keř. Podívejte se na fotografie z předávání cen.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy