FOTO Al Pacino dodal Benátkám odlesk Hollywoodu

Al Pacino v Benátkách
V soutěži je uváděn snímek Manglehorn, v němž hraje prvního excentrika...
... mimo soutěž pak v adaptaci románu Pokoření od Philipa Rotha ztvárnil herce, který už v životě dosáhl snad na všechny role a najednou zjistí, že už není dál schopen hrát.
Al Pacino hraje ve snímku The Humbling s Lucilou a Camilou Sola.
O podpis hollywoodského herce, který sám o sobě řekl, že se za hollywoodského herce nepokládá, byl velký zájem.
Foto: Reuters
31. 8. 2014 19:25
Al Pacino přijel na festival v Benátkách hned se dvěma filmy. Na Lido ale dorazily i další hollywoodské hvězdy - Andrew Garfield a Owen Wilson.

Fotogalerie - Benátský filmový festival se o víkendu mohl pochlubit hned několika hvězdami hollywoodského i evropského filmu.

Zřejmě nejzářivější z nich byl Al Pacino, který uvedl premiéru hned dvou snímků. Prvním z nich byl nezávislý počin režiséra Davida Gordona Greena, který v Benátkách soutěžil i s předchozím kusem Joe. V soutěžním filmu Manglehorn hraje Al Pacino excentrického zámečníka, který se pokouší vyrovnat s kriminální minulostí a láskou svého života, kvůli níž se vzdal kontaktů s okolím.

Druhým snímkem pak je mimo soutěž uváděná adaptace románu Philipa Rotha, který česky vyšel s titulem Pokoření a kterého se drží i filmová verze režiséra Barryho Levinsona. Al Pacino tu hraje stárnoucího shakespearovského herce.

Fanoušci si užili i přítomnost nejnovějšého představitele Spider-mana Andrew Garfielda, který do Benátek přijel s filmem  99 Homes od Ramina Bahraniho.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy