FOTO Al Pacino dodal Benátkám odlesk Hollywoodu

Al Pacino v Benátkách
V soutěži je uváděn snímek Manglehorn, v němž hraje prvního excentrika...
... mimo soutěž pak v adaptaci románu Pokoření od Philipa Rotha ztvárnil herce, který už v životě dosáhl snad na všechny role a najednou zjistí, že už není dál schopen hrát.
Al Pacino hraje ve snímku The Humbling s Lucilou a Camilou Sola.
O podpis hollywoodského herce, který sám o sobě řekl, že se za hollywoodského herce nepokládá, byl velký zájem.
Foto: Reuters
31. 8. 2014 19:25
Al Pacino přijel na festival v Benátkách hned se dvěma filmy. Na Lido ale dorazily i další hollywoodské hvězdy - Andrew Garfield a Owen Wilson.

Fotogalerie - Benátský filmový festival se o víkendu mohl pochlubit hned několika hvězdami hollywoodského i evropského filmu.

Zřejmě nejzářivější z nich byl Al Pacino, který uvedl premiéru hned dvou snímků. Prvním z nich byl nezávislý počin režiséra Davida Gordona Greena, který v Benátkách soutěžil i s předchozím kusem Joe. V soutěžním filmu Manglehorn hraje Al Pacino excentrického zámečníka, který se pokouší vyrovnat s kriminální minulostí a láskou svého života, kvůli níž se vzdal kontaktů s okolím.

Druhým snímkem pak je mimo soutěž uváděná adaptace románu Philipa Rotha, který česky vyšel s titulem Pokoření a kterého se drží i filmová verze režiséra Barryho Levinsona. Al Pacino tu hraje stárnoucího shakespearovského herce.

Fanoušci si užili i přítomnost nejnovějšého představitele Spider-mana Andrew Garfielda, který do Benátek přijel s filmem  99 Homes od Ramina Bahraniho.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy