Forman bude bojovat o diváky se Shrekem

Irena Hejdová
14. 2. 2007 0:00
New York - Goyovy přízraky si pro vstup do amerických kin zvolily nelehké soupeře. Léto je jedním z vrcholů sezony a tradičně tam míří předpokládané hity.
Goyovy přízraky
Goyovy přízraky | Foto: HCE

Goyovy přízraky si světovou premiéru odbyly na podzim ve Španělsku, kde se film také natáčel. České premiéry na konci ledna se zúčastnila hvězdná delegace v čele s režisérem Milošem Formanem, který právě v Národním divadle zkouší Dobře placenou procházku.

V dramatu Miloše Formana si zahrál Stellan Skarsgard, který  ztvárnil malíře Goyu, Natalie Portmanová krásnou oběť inkvizice Inés a španělský herec Javier Bardem krutého inkvizitora Lorenza. kromě Portmanové a Bardema do Prahy zavítal i scenárista filmu Jean Claude Carriére.

Ještě v době české premiéry nebylo známo, kdy snímek pronikne do amerických kin. Podle čerstvého oznámení Hollywood Reporteru to bude v létě, sezoně oddechových blockbusterů; letos se v zámoří objeví třetí Shrek nebo třetí Piráti z Karibiku.

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

"Přízraky jsou milostným příběhem i politickým příběhem plným násilí. Příběhem krásné ženy z fascinujícího období dějin - přál bych si, aby každý náš film byl takhle dobrý," říká Samuel Goldwyn Jr. ze společnosti Samuel Goldwyn Films, která film zprostředkuje americkým divákům.


Uvedení v amerických kinech filmu zajišťuje možnost ucházet se o Oscary, za rok tak může Miloš Forman navzdory nepříliš příznivým kritikám zopakovat oscarový úspěch, který zaznamenal s filmy Přelet nad kukaččím hnízdem a Amadeus. Ty stejně jako Goyovy přízraky vytvořil s producentem Saulem Zaentzem.

Před Goyovými přízraky Forman natočil Muže na měsíci, příběh komika Andy Kaufmana v podání Jima Carreyho, který měl premiéru v roce 1999.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy