Souboj Fincher vs. horory vyhrál podruhé thriller Zmizelá

jla
Aktualizováno 13. 10. 2014 16:07
Zmizelá je největším tahákem amerických a kanadských kin. Již druhý víkend přilákala do kinosálů více diváků než hororově laděný snímek, tentokrát předčila debut Drákula: Neznáma legenda.
Rosamund Pike ve filmu Zmizelá.
Rosamund Pike ve filmu Zmizelá. | Foto: Cinemart

Praha - Dalších téměř 27 milionů dolarů si připisují producenti Fincherova dramatu Zmizelá o ztracené Amy a ovládají tak druhý týden v řadě žebříček nejnavštěvovanějších filmů v zámořských kinech.

V kritikou ceněném thrilleru, vycházejícím z knižní předlohy Gillian Flynn, Ben Affleck pátrá po své ženě Amy, jež se ztratila na výročí jejich svatby. Všechny stopy a důkazy ale ukazují na něj a rozehrává se hra o pravdu.

Zmizelá má ambice na nejúspěšnější Fincherův film

S celkovou tržbou 78 milionů dolarů a tempem, jakým miliony přibývají, je pravděpodobné, že by Zmizelá mohla předčít zatím nejvýdělečnější film Davida Finchera Podivuhodný případ Benjamina Buttona z roku 2008 s celkovými 126 miliony dolarů na kontě.

K úspěchu Zmizelé příspívají i diváci v českých kinech. O víkendu jich přibylo 20 123; celkem už jich v česku film má 58 tisíc a téměř osmimilionové tržby.

Nejúspěšnější novinkou minulého týdne je akční drama Drákula: Neznámá legenda debutanta Garyho Shorea. Podle producentů je to i tím, že Neznámá legenda není pouze horor. "Je to neznámý příběh s trochou romantiky pro ženské publikum," vysvětluje úspěch producentka Nikki Rocco. 

Strážci galaxie se loučí

Natočit Neznámou legendu stálo 70 milionů dolarů a po prvním víkendu poslali diváci na Drákulův účet téměř třetinu. S 23 miliony se Shoreův režisérský debut drží na druhé příčce.

Třetí místo patří rodinné komedii Alexander and Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day z dílny studia Disney. To si předsevzalo vydělat první týden něco kolem 17 milionů. Alexander úkol splnil na jedničku a ještě dva miliony přidal.

Hororový snímek Annabelle překročil hranici 60 milionů a po druhém týdnu se propadl na čtvrtou příčku. Z top desítky po druhém říjnovém týdnu vypadl i nejvýdělečnější film letošního hollywoodského léta Strážci galaxie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy