reklama
 
 

FOTO Zlatí ledňáčci přistáli u Zdeňka Tyce i Karin Babinské

Aktualizováno 4. 5. 2014 19:27
Plzeňský filmový festival Finále představil kompletní českou filmovou produkci za poslední rok. Porota vybrala jako vítězný hraný film Jako nikdy od Zdeňka Tyce.

Fotogalerie -Plzeňský Filmový festival Finále tradičně nabízí kompletní českou filmovou hranou produkci od loňského dubna do dubna 2014, výběr nejzajímavějších dokumentů z let 2013 a 2014, unikáty z archivů, retrospektivy a pocty osobnostem. Se současnými českými celovečerními a dokumentárními novinkami se o Zlatého ledňáčka utkaly poprvé i slovenské filmy.

Kompletní výsledky Finále 2014
Jako nikdy a Velká noc. Finále vybralo nejlepší české filmy

"Mnoho filmů, které jsme v soutěžích promítali, bylo vyrobeno v koprodukci se Slovenskem. Rozhodli jsme se, že soutěž plně obohacená o kinematografii našich sousedů bude zajímavější jak pro zahraniční hosty, tak i pro laickou veřejnost, které je slovenská kultura velmi blízká," řekla výkonná ředitelka Eva Veruňková Košařová.

Samostatnou soutěžní kategorii měla na festivalu poprvé také česká a slovenská televizní tvorba.

Přehlídka v Měšťanské besedě byla letos věnována třem jubilantům a velkým osobnostem českého filmu, které letos oslaví 80. narozeniny a všichni do Plzně přijedou. Kameramanovi Miroslavu Ondříčkovi, režisérce Věře Plívové-Šimkové a režiséru Juraji Herzovi, který je předsedou mezinárodní poroty soutěže hraných filmů. Do Plzně přijede Aňa Geislerová, Miroslav Krobot, Jan Hřebejk a spousta dalších tuzemských filmařů.

autoři: Kultura, Miroslav Chaloupka | 28. 4. 2014 15:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama