Film vypráví o jedné noci v jednom městě

Irena Hejdová Irena Hejdová
17. 12. 2006 0:00
Praha - Po stepujících tučňácích z Antarktidy a spláchnuté kryse z Londýna přijde v lednu do kin český kapr přátelící se se stromem.
Jedné noci v jednom městě
Jedné noci v jednom městě | Foto: Aktuálně.cz

Další celovečerní animovaná taškařice ale není od Dreamworks ani od Pixaru.

Film Jedné noci v jednom městě, který má premiéru 25.ledna 2007, natočil český režisér a výtvarník Jan Balej.

Jedné noci v jednom městě
Jedné noci v jednom městě | Foto: Aktuálně.cz

Slibuje hororové ladění a černý humor v příběhu o tom, co všechno se může odehrát během jedné noci v jednom městě.

"Zveme vás na příběhy o lidské osamělosti i o tom, kolik podivností  a podivínů s jejich zálibami se vyskytuje všude kolem nás," říkají tvůrci.

Kdosi si tu přišije cizí ucho, na Žižkově potkáte džina, vystoupí hmyzí cirkus, objeví se tu městský myslivec a vše završí přátelství kapra se stromem.

Jedné noci v jednom městě: Jan Balej a loutky
Jedné noci v jednom městě: Jan Balej a loutky | Foto: Aktuálně.cz

Jan Balej je spoluautorem povídkového Fimfára 2; pracoval na něm s Břetislavem Pojarem, Vlastou Pospíšilovou a Aurelem Klimtem.

Do souboru přispěl povídkou Moře, strýčku, proč je slané? - pohádkovým příběhem o kouzelném mlýnku, závisti a čertech s originálním vysvětlením přírodního úkazu.

Jedné noci v jednom městě
Jedné noci v jednom městě | Foto: Aktuálně.cz

Na scénáři nového filmu se s režisérem podílel renomovaný scénárista Ivan Arsenjev.

Plakát vytvořil Jan Homola z kapely Wohnout, hudbu složil Tadeáš Věrčák.

Film vznikl za přispění fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie. V počtu osmi kopií ho do kin uvede distribuční společnost Falcon.

Stránky filmu ZDE

 

Právě se děje

před 21 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy