Film od největšího šibala i čerstvého majitele Oscara. 11 tipů, na co vyrazit na letošním Febiofestu

Tomáš Stejskal Tomáš Stejskal
14. 3. 2018 14:29
Od 15. do 23. března se 25. ročník mezinárodního filmového festivalu Febiofest bude konat v Praze, pak se přesune do regionů. V patnácti sekcích nabídne přes 170 filmů. Jak se v nabídce orientovat? I díky naší grafice s festivalovými tipy. Součástí Febiofestu jsou i výstavy, koncerty nebo animační workshopy.
Foto: Masterplan Pictures

Zimní bratři

Režie: Hlynur Palmason

Jeden z nejvýraznějších debutů loňského festivalu v Locarnu. Drama o dvou sourozencích se odehrává v lomu na vápenec v odlehlé části Dánska a svou výraznou estetikou dobře zapadlo do programu nejprogresivnějšího z evropských festivalů. Atmosféra jako z noční můry a postavy zachycené v extrémních situacích jsou tu důležitější než spletitost děje. Islandský režisér se svou prvotinou řadí po bok nejvýraznějších stylistů současné kinematografie.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Huawei chce vyrábět elektromobily, první modely může představit už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce, uvedla v pátek s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Firma už podle zdrojů jedná se státní společností Changan Automobile a dalšími automobilkami o využití jejich továren pro výrobu svých elektromobilů. Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, kvůli sankcím ze strany Spojených států ale v poslední době expanduje do nových odvětví.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Dívka, která v 15 letech odešla za Islámským státem, se nesmí vrátit do Británie, rozhodl soud

Britský nejvyšší soud rozhodl, že Shamima Begumová, která v 15 letech odešla za tzv. Islámským státem do Sýrie, se nesmí vrátit do Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy