Film od největšího šibala i čerstvého majitele Oscara. 11 tipů, na co vyrazit na letošním Febiofestu

Tomáš Stejskal Tomáš Stejskal
14. 3. 2018 14:29
Od 15. do 23. března se 25. ročník mezinárodního filmového festivalu Febiofest bude konat v Praze, pak se přesune do regionů. V patnácti sekcích nabídne přes 170 filmů. Jak se v nabídce orientovat? I díky naší grafice s festivalovými tipy. Součástí Febiofestu jsou i výstavy, koncerty nebo animační workshopy.
Foto: Masterplan Pictures

Zimní bratři

Režie: Hlynur Palmason

Jeden z nejvýraznějších debutů loňského festivalu v Locarnu. Drama o dvou sourozencích se odehrává v lomu na vápenec v odlehlé části Dánska a svou výraznou estetikou dobře zapadlo do programu nejprogresivnějšího z evropských festivalů. Atmosféra jako z noční můry a postavy zachycené v extrémních situacích jsou tu důležitější než spletitost děje. Islandský režisér se svou prvotinou řadí po bok nejvýraznějších stylistů současné kinematografie.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy