Dunkerk je v Americe stále v kurzu. Ze špičky žebříčku návštěvnosti sesadil i animované hity

Kultura Kultura
31. 7. 2017 11:41
Válečné drama Dunkerk je v Americe už druhý týden na špici žebříčku nejnavštěvovanějších filmů. Snímek Christophera Nolana vydělal celkem už přes 130 milionů dolarů (téměř tři miliardy korun). Dunkerk se tak stal toto léto prvním vedoucím snímkem, který nepatří do žádné animované či komiksové série. Na druhém místě debutoval film Emoji ve filmu, jenž bude mít v České republice premiéru 10. srpna. Třetí místo patří animáku Já, padouch 3. Ten šel do tuzemských sálů na konci června. Dunkerku se daří i v České republice, v čele žebříčku se drží od premiéry 20. července. Film během prvního víkendu vydělal skoro osm milionů korun a první víkend ho vidělo přes 50 tisíc lidí.
Dunkerk.
Dunkerk. | Foto: Warner Bros.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy