reklama
 
 

Film Decibely lásky? Strašlivě stupidní zmetek sezóny, David je cynický pragmatik, míní Slováci

24. 2. 2016 6:30
"Strašidelně stupidní" či "zmetek sezóny". Slovenský list Denník N si při hodnocení nového českého filmu Decibely lásky nebere servítky. V recenzi kritizoval zvláště autora hudby Michala Davida, jenž prý "zaručuje kontinuitu normalizačního a polistopadového nevkusu". List ho také označil za "cynického pragmatika" a "žraloka v akváriu domácího šoubyznysu". Schytal to i herec Rudolf Hrušínský nejmladší "za konstantní úsměv pacienta po lobotomii". Nicméně seriozně hodnotit tento film prý ani nejde, podobně jako je nemyslitelné, aby vinaři degustovali čůčo.

Bratislava - Za strašidelně stupidní a za zmetek sezóny označil slovenský list Denník N nový český film Decibely lásky s hudbou Michala Davida. V recenzi snímku list zvláště kritizoval Davida i herce Rudolfa Hrušínského nejmladšího.

"Celek nemá příliš smysl seriózně rozebírat (tak, jako je pro vinaře nesmyslné degustovat čůčo; někdejší označení pro podřadné ovocné víno - pozn. ČTK), horší je, že toto je přesně ten typ filmu, z něhož si nelze ani zlomyslně utahovat a cítit se přitom nějak zvlášť nápaditě," napsal deník.

Hrdinové příběhu podle něj i v 21. století následují dávný koncept tesilové frajeřiny, kterou tvoří ladné skoky přes zábradlí a na hlavě otočená kšiltovka. Každý náznak dramatu zabíjejí postavy, které jsou až na výjimku neskuteční dobráci a pohoďáci, tedy lidé, jejichž "certifikátem je duch pod kabátem", jak zpívá David, dodal list.

Hrušínský je jako po lobotomii

"Pokud by České lvy měly kategorii pro herce za trvale udržitelnou mimiku, víme, kdo je doživotním držitelem ocenění. Rudolf Hrušínský nejmladší za konstantní úsměv pacienta po lobotomii," napsal Denník N.

Ostře se deník vyjádřil i o Davidovi. "Pokud dnes někdo zaručuje kontinuitu normalizačního a polistopadového nevkusu, je to právě Michal David. Je cynickým pragmatikem a žralokem v akváriu domácího šoubyznysu," uvedl.

Podle listu scénárista a režisér Miloslav Halík snímkem stvořil formu s nespojitým střihem téměř avantgardní úrovně. "Trvá to dohromady devadesát minut a jedním z mála zdrojů diváckého potěšení ve filmu jsou nástupy hudebních a tanečních čísel - ty jsou dokonale nepředvídatelné," poznamenal deník.

Decibely Lásky Michala Davida jsou jeden velký zmatek. Jde o naivní a blbý film. Jediné plus je, že to není agresivní a zlá komedie typu Babovřesky. | Video: Kamil Fila |  05:34

autor: ČTK | 24. 2. 2016 6:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama