Fila: Absurdní vize pandemie koronaviru. Tvůrce varovali, že to bude průšvih

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
23. 1. 2021 7:35
Snímek Songbird producenta Michaela Baye se natáčel v době současné pandemie a podle filmového recenzenta Kamila Fily je to na něm znát. Děj se odehrává v roce 2023, kdy zmutovaný koronavirus zabíjí téměř polovinu nemocné populace. Vládu nad světem přebírají všehoschopní zdravotníci, nastiňuje příběh Fila.
Podívejte se na videorecenzi snímku Songbird. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Úvod snímku podle něho přináší zajímavý pohled na to, jak by se lidé mohli chovat po nebezpečné mutaci viru. "Pak ale Songbird doslova bulvárně vykořisťuje téma pandemie," myslí si Fila.

Film si podle něho k současným reálným zprávám vymýšlí čím dál horší scénáře o zvláštní totalitě a zvůli zdravotníků, kteří mohou lidi ovládat a kdykoli zlikvidovat. Žádná společnost by takové podmínky podle recenzenta dlouhodobě nesnesla. "Je to celé směšné a velmi nepravděpodobné," dodává Fila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy