Tajemství úspěchu Pavlíny z Masterchefa. Nově se hra s nenávistí může vymstít

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
1. 11. 2020 8:00
Čtvrtá řada reality show MasterChef Česko přichází s dalším principem, který má udržet diváckou pozornost. „A to je cílené vyvolávání nenávisti,“ myslí si filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi kulinářské reality show MasterChef Česko. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

"Mnoho lidí, kteří pořad sledují, nenávidí soutěžící Pavlínu, o které si myslí, že jí porota nadržuje a přeceňuje ji," říká Fila. Tvrdí, že TV Nova, která pořad vysílá, Pavlínu používá jako nástroj k udržení divácké pozornosti.

Pokud by televize podle kritika nechala tuto soutěžící v posledním díle vyhrát, hazarduje se sledovaností případné další řady této kulinářské reality show.

 

Právě se děje

před 39 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy