Fila: Mizení lidí i UFO. Série ukazuje skutečné případy, které se vzpírají logice

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
8. 8. 2020 7:30
Dokumentární série Nevyjasněné záhady od Netflixu se zabývá převážně kriminálními případy zmizelých lidí. "Jeden díl se věnuje UFO a působí jako pěst na oko," hodnotí filmový kritik Kamil Fila.
Dokumentární série Nevyjasněné záhady od Netflixu se zabývá převážně kriminálními případy zmizelých lidí, tvrdí filmový kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Netflix se rozhodl, že natočí čistý dokument. "Chybí moderátor nebo hrané scénky," popisuje Kamil Fila. Příběh je většinou složen z výpovědí policistů, novinářů, svědků a autentických záběrů.

"Některé případy jsou děsivé. Čím víc se na ně snažíte uplatnit logiku, tím víc zjišťujete, že vám něco nesedí a záhadnost rapidně roste," dodává Fila, ale jako večerní duševní "výplach" proti sérii nic nemá.

Dokument stojí na tom, že musí záhadu nejen ukázat, ale také ji udržovat. "Cokoli řeknete, musí podporovat záhadu a nesmíte si najít způsob, jak ji rozumně vysvětlit," dodává pobaveně Fila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů Kč

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.

"Zásadní vliv na hospodářské výsledky mají přetrvávající nízké ceny dříví a prodej dříví nižší kvality z kůrovcových těžeb. Současně se zvýšil objem nákladů na pěstební činnost," uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová k důvodům pololetní ztráty. Kůrovcová kalamita způsobuje přetlak dřeva na trhu a pokles cen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy