Fila: Mizení lidí i UFO. Série ukazuje skutečné případy, které se vzpírají logice

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
8. 8. 2020 7:30
Dokumentární série Nevyjasněné záhady od Netflixu se zabývá převážně kriminálními případy zmizelých lidí. "Jeden díl se věnuje UFO a působí jako pěst na oko," hodnotí filmový kritik Kamil Fila.
Dokumentární série Nevyjasněné záhady od Netflixu se zabývá převážně kriminálními případy zmizelých lidí, tvrdí filmový kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Netflix se rozhodl, že natočí čistý dokument. "Chybí moderátor nebo hrané scénky," popisuje Kamil Fila. Příběh je většinou složen z výpovědí policistů, novinářů, svědků a autentických záběrů.

"Některé případy jsou děsivé. Čím víc se na ně snažíte uplatnit logiku, tím víc zjišťujete, že vám něco nesedí a záhadnost rapidně roste," dodává Fila, ale jako večerní duševní "výplach" proti sérii nic nemá.

Dokument stojí na tom, že musí záhadu nejen ukázat, ale také ji udržovat. "Cokoli řeknete, musí podporovat záhadu a nesmíte si najít způsob, jak ji rozumně vysvětlit," dodává pobaveně Fila.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy