Fila: Vizuál Strážné věže, herci jako nábytek. Gump je umělý a kašírovaný kýč

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
24. 7. 2021 7:29
Rodinný snímek nazvaný Gump - pes, který naučil lidi žít chtěl ukázat svět očima toulavého psa. Filmová adaptace úspěšné knihy se ale podle kritika Kamila Fily nepovedla. “Je to spíš snímek o tom, jak by lidé chtěli, aby je moudře viděli psi,” tvrdí Fila.
Podívejte se na videorecenzi k filmu Gump - pes, který naučil lidi žít. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Film režiséra F. A. Brabce s herci Boleslavem Polívkou či Evou Holubovou je podle kritika zabalen do kýčovitého obalu, který vypadá jako něco mezi videoklipem, reklamou a Strážnou věží, ilustrovaným časopisem jehovistů. "Herci zde působí jako figurky a celkově snímek kašíruje moderní svět," tvrdí Fila, podle něhož je snímek chvílemi "nekoukatelný, jak se snaží být krásný".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy