Fila: Tohle se Dánům povedlo. Rytíři spravedlnosti si utahují z filmového dojímání

Rytíři spravedlnosti jsou příkladem absurdní černé komedie ze severu Evropy. "Dějí se v ní šílené věci a nikdo se nad nimi nepozastaví. Humor stojí na úžasné suchosti," tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi k filmu Rytíři spravedlnosti. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Trojice nejistých, matematicky uvažujících podivínů se ve snímku spojí s vojákem, který řeší situace násilím, aby společně po výbuchu vlaku hledali spravedlnost. Postavu plnou toxické maskulinity podle Fily ztvárnil herec Mads Mikkelsen skvěle.

"Chytrý scénář pracuje s prvky náhody, nehody, statistické pravděpodobnosti," říká Fila. Podle něho si film dělá legraci ze snímků, které se dojímají nad složitostí života a zároveň tvrdí, že všichni lidi jsou propojeni.

Rytíře spravedlnosti je možné zhlédnout přes #kinaspolu. Distributoři předpokládají, že by ho potom mohli promítat v již otevřených biografech. "Pokud k tomu nedojde, bude snímek k dispozici ve videotéce Edisononline," dodává Fila.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy