Festival v Cannes zahájí film s Willisem a Nortonem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
9. 3. 2012 14:26
Snímek Moonrise Kingdom natočil Wes Anderson
Bruce Willis předtím, než se pevně usadil v hvězdné herecké židli, byl mužem mnoha profesí. Živil se jako pumpař, automechanik, řidič náklaďáku, hlídač v nukleárním středisku, prodavač triček nebo barman.
Bruce Willis předtím, než se pevně usadil v hvězdné herecké židli, byl mužem mnoha profesí. Živil se jako pumpař, automechanik, řidič náklaďáku, hlídač v nukleárním středisku, prodavač triček nebo barman. | Foto: Reuters

Cannes - Zahájení letošního, 65. ročníku filmového festivalu v Cannes připadne americkému filmu režiséra Wese Andersona Moonrise Kingdom (Království vycházejícího měsíce). Snímek, v němž hrají Bruce Willis, Bill Murray nebo Edward Norton, se odehrává v Nové Anglii 60. let minulého století a jde v něm o pátrání po dvou teenagerech, kteří utekli z domova.

O volbě zahajovacího filmu informoval prezident festivalu Gilles Jacob. Díky snímku s hvězdným obsazením by se na červeném koberci v Cannes mohlo objevit mnoho hollywoodských celebrit první kategorie - kromě zmíněných herců v něm hrají Tilda Swintonová, Frances McDormandová nebo Jason Schwartzman.

 Wes Anderson patří k americkým tvůrcům se snadno rozpoznatelným rukopisem, což prokázal ve svých předchozích filmech Taková normální rodinka, Život pod vodou či Darjeeling s ručením omezeným. "Obdivovatel Renoira a Felliniho je vnímavý a nezávislý - a sám už se stal brilantním a vynalézavým filmařem," okomentoval Andersona umělecký ředitel francouzského festivalu Thierry Fremaux.

 Na Andersonově filmu se jako scenárista podílel Roman Coppola, syn známého režiséra Francise Forda Coppoly, hudbu napsal ceněný skladatel Alexandre Desplat.

Letošní mezinárodní filmový festival se v Cannes uskuteční od 16. do 27. května. Porotě bude předsedat italský herec a režisér Nanni Moretti.

 

Právě se děje

Další zprávy