Festival v Benátkách zahájí mamlasovitý zabiják Clooney

Irena Hejdová Irena Hejdová
29. 4. 2008 15:15
Brad Pitt si v komedii u Coenů zahrál trenéra fitness

Praha - Jejich zatím poslední snímek Tahle země není pro starý loni v soutěži Cannes odstartoval svou úspěšnou pouť, která skončila Oscarem. Letos bude nový film bratří Coenů ve světové premiéře slavný festival dokonce zahajovat. Jen nepůjde o Cannes, ale o neméně prestižní Benátky.

Snímek Burn After Reading je temná špionážní komedie, v níž se vzpomínky propuštěného agenta CIA dostanou do nespolehlivých rukou dvou zaměstnanců fitness centra.

John Malkovich ztvární agenta Ozzieho Coxe, který je propuštěn pro alkoholismus a z pomsty začne psát výbušné paměti. Disk stopí jeho manželka Tilda Swintonová, ale nechá ho ve fitness centru, kde ho najde trenér Chad (Brad Pitt) spolu s majitelkou fitness centra Lindou (Frances McDormandová).

Foto: reuters, ven

Pátrání po pamětech vede mamlasovitý agent v podání George Clooneyho. Hollywoodský fešák svou roli charakterizuje jako chlapíka, co prostě zabíjí lidi: "A je to velmi zábavné. Je to moje třetí role idiota pro Coeny - oni tomu říkají Clooneyho idiotská trilogie."

"Sepsali jsme si pár herců, se kterými jsme chtěli pracovat," řekl s nadsázkou jeden z autorů toho pojmenování, Ethan Coen, v rozhovoru pro LA Times. "A pak jsme si řekli: Co by to bylo za příběh, aby se v něm tahle sestava mohla objevit?"

Jeho bratr pak film charakterizuje jako střet dvou firemních kultur - CIA a fitness. A toho, co se stane, když se pomotají. Jedním z témat je ale prý i randění po internetu.

Festival v Benátkách začíná 27. srpna, letošní ročník je pětašedesátý a potrvá až do 6. září. Do amerických kin film vstoupí vzápětí 12. září; česká premiéra zatím není stanovena.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy