Festival UK/UH promítne britské filmové novinky i snímky o severoirském konfliktu

Kultura Kultura
22. 11. 2017 14:13
Po třech letech se v Uherském Hradišti konají pod názvem UK/UH Dny britského filmu a kultury (23. - 26. 11.). Nově nepůjde o semináře pro zasvěcené, nýbrž pro akci otevřenou všem filmovým fanouškům. Letošním tématem je “Troubles”, jak se říká severoirskému konfliktu, který hlavně od 60. do 90. let minulého století zasáhl Británii i Irsko. Nebudou chybět ani britské filmové novinky, například film Churchill nebo snímek o kapele Oasis. Hlavním hostem přehlídky je Terri Hooley, jenž v severoirském Belfastu založil label a obchod s gramodeskami Good Vibrations. Na UK/UH uvede svůj stejnojmenný film a zároveň vylíčí dobovou atmosféru i současnou situaci v Severním Irsku. V plánu jsou i koncerty.
Good Vibrations. Pět let starý hudebně-životopisný film hlavního hosta přehlídky UK/UH Terriho Hooleyho.
Good Vibrations. Pět let starý hudebně-životopisný film hlavního hosta přehlídky UK/UH Terriho Hooleyho. | Foto: Revolution Films
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy