reklama
 
 

Dokumentární Jeden svět upozorní na dezinformace. Zaměří se také na Donalda Trumpa

31. 1. 2018
Novinkou festivalu Jeden svět, který se příští měsíc bude zabývat tématem dezinformací, je program nazvaný Mluvící kino / Talking Cinema. Ten nahrazuje panelové debaty, do Prahy pozve zahraniční odborníky a zástupce světových médií.

Letošní 20. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se bude konat ve dnech 5. až 14. března v Praze a následně v 36 městech republiky, nabídne více než 100 filmů. Jeho tématem bude problém dezinformací a mediální manipulace.

"Chceme, aby si diváci a divačky návštěvou kina mohli dovolit něco, na co v každodenním životě plném (dez)informací ze sociálních sítí není čas. Zpomalit a v klidu si vytvořit názor na konkrétní téma, podívat se na věci z různých úhlů pohledu a zasadit si je do kontextu," řekl ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

Novinkou letošního ročníku je kategorie Americana, která se zaměří na osobnost Donalda Trumpa, rasovou nesnášenlivost, úlohu policie v systému nebo na práva indiánů.

Sekce Eurodrom se bude zabývat tématy jako vzestup nacionalismu, populismus a problematika migrace. Filmy v sekci Za horizontem odkryjí lokální problémy komunit, které jsou od Česka vzdáleny tisíce kilometrů.

Kategorie Umění mění pak ukáže, že za ideály lze bojovat prostřednictvím neobvyklých uměleckých vyjádření.

Filmy z části pojmenované Země taje se zaměří na ekologickou problematiku. Tradičními kategoriemi jsou pak Máte právo vědět, Cesty ke svobodě, Panorama, Jeden svět interaktivně a Jeden svět dětem. Česká soutěž představí nejlepší dokumenty z České republiky.

Novinkou v dramaturgii je program nazvaný Mluvící kino / Talking Cinema. Ten nahrazuje panelové debaty a do Prahy pozve zahraniční odborníky a zástupce světových médií. 

autor: ČTK | 31. 1. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama