Oscarové filmy, které ještě nejsou ani v kinech, kolují po internetu. FBI už odhalila viníka

jaz
24. 12. 2015 14:09
Federální úřad pro vyšetřování vystopoval únik kopie novinky Osm hrozných slavného amerického režiséra Quentina Tarantina až ke členovi akademie, která volí filmové Oscary. Snímek, který se ještě ani nedostal do kin, již koluje ve vysoké kvalitě po torrentových sítích a v Číně se prodává na DVD.
Osm hrozných
Osm hrozných | Foto: The Weinstein Company

Los Angeles – Před pár dny se dostala do oběhu pirátská kopie dlouho očekávaného snímku režiséra Quentina Tarantina s názvem Osm hrozných, který má českou premiéru teprve 7. ledna 2016.

Do případu se už vložila FBI. Té se podařilo vypátrat původní zdroj, ze kterého byly kopie pořízeny. DVD patří členovi akademie, jenž film obdržel k posouzení pro nominaci na filmové ceny Oscar.

"Nikdy jsem se ani nedotkl kontrolní kopie Osmi hrozných, která mi byla poslána do Alcon Entertainment, a ani si nejsem vědom, že bych něco takového obdržel," řekl Andrew Kosove The Hollywood Reporter s tím, že obvinění vůči jeho osobě jsou nesmyslná.

FBI ale tvrdí, že rozpoznala nezaměnitelný vodoznak právě jeho DVD screeneru, který teď koluje po pirátských úložištích. 

Producent a výkonný ředitel Alcon Entertainment ovšem odmítá, že by byl tím, kdo snímek zveřejnil. Jeho slova potvrzuje i web The Hollywood Reporter, který soudí, že Andrew Kosove je spíše obětí než samotným pachatelem. Navíc celá společnost plně spolupracuje s FBI na vyšetřování.

"Kromě toho, že spolupracujeme s FBI, budeme provádět vlastní šetření, abychom zjistili, co se stalo. Pirátství je hrozbou pro celý náš průmysl a stejně jako filmaři nebudeme tolerovat takovéto protiprávní a opovrženíhodné chování," dodal Kosove.

Faktem zůstává, že během prvního dne, kdy western Osm hrozných se Samuelem L. Jacksonem a Kurtem Russellem v hlavních rolích visel online na síti, ho stáhlo přes 600 tisíc lidí. Navíc se má prodávat fyzicky v čínských ulicích a na tržištích.

Podobně je na tom i snímek Revenant Zmrtvýchvstání režiséra Alejandra G. Iñárrita s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. K šíření nahrávek se přiznala pirátská skupina Hive-CM8 s tím, že další žhavé filmové novinky letošního roku budou následovat.

Filmové novinky vycházející koncem roku, které chtějí získat nominace na Oscara, si musejí odbýt aspoň jednu premiéru v americkém kině a poté být zaslány členům akademie. Tento distribuční kanál se už ale v minulosti ukázal být velmi nedůvěryhodným. V roce 2004 například vyloučila Akademie ze svých řad herce Carmine Caridiho, jehož kopie soutěžních filmů se objevily na internetu.  

Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy