Emma Watson: Můj filmový porod byl syrový a přirozený

Reuters Reuters
30. 3. 2014 8:30
Pro herečku Emmu Watson byla role v novém filmu Darrena Aronofského poctou.
Emma Watson
Emma Watson | Foto: Reuters

Rozhovor - Herečka Emma Watson strávila deset let v kůži Hermiony. Teď si zahrála nevlastní dceru Noema ve stejnojmenném filmu Darrena Aronofského.

V rozhovoru pro agenturu Reuters vyprávěla o tom, jak probíhalo natáčení, proč roli přijala a jak uplatnila filmové zkušenosti z Harryho Pottera.

Pomohla vám nějak zkušenost z natáčení Harryho Pottera, nebo se jednalo o úplně jiný druh práce?

Emma Watson na premiéře snímku Noe v New Yorku
Emma Watson na premiéře snímku Noe v New Yorku | Foto: Reuters

Emma Watson: Vzpomínám si, jak Darren při natáčení jedné scény řekl: "Voda bude studená a budeme zde pravděpodobně celý den, bude to fyzicky náročné. Zkuste šetřit energií, dbejte ne to, abyste byli v teple a správně jedli." V první chvíli jsem se lekla, ale pak jsem si uvědomila, že už jsem to zažila právě při natáčení Harryho Pottera. Mnoho scén jsme totiž tenkrát točili ve Skotsku, kde byla strašná zima. Vstávali jsme ve čtyři ráno a na place trávili i několik hodin.

Přečetla jste si něco navíc o své filmové postavě?

Spíš jsem si udělala takový malý průzkum. Jako Ila ve filmu porodím. Shodla jsem se s Darrenem, že by to mělo být hodně syrové, přirozené a snažila jsem toho držet.

Takže jste mluvila s nějakou ženou o porodu?

Podívejte se na ukázku z filmu Noe režiséra Darrena Aronofského.
Podívejte se na ukázku z filmu Noe režiséra Darrena Aronofského. | Video:

Nejenom. Mluvila jsem například s matkou a zároveň jsem na YouTube zhlédla hodně videí s porody. Viděla jsem taky hodně dokumentárních filmů a taky jsem to řešila s porodními asistentkami.

Co vás přesvědčilo o přijetí role?

Za prvé jsem velkým fanouškem Darrenových filmů, Requiem za sen jsem milovala, takže mě jeho nabídka potěšila. Když jsem si pak přečetla scénář, okamžitě jsem se do role Noemovy nevlastní dcery zamilovala. Rovněž jsem si uvědomila skvělou příležitost spolupracovat s takovými hvězdami, jako je Russell Crowe, sir Anthony Hopkins, Jennifer Connely nebo Ray Winstone.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Plzeňská práva od ledna povede bývalý ústavní soudce Stanislav Balík

Novým děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni bude v dalších čtyřech letech pedagog, advokát a bývalý soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Rozhodlo o tom 15 ze 16 hlasů členů akademického senátu fakulty. Balík byl jediným kandidátem. Po jmenování děkanem povede fakultu od 25. ledna 2020, řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Balík, narozený v roce 1956, absolvoval v roce 1979 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1981 obor archivnictví na Filozofické fakultě stejné univerzity. Do roku 1989 pracoval jako podnikový právník, poté se věnoval advokacii. V letech 2002 až 2003 vedl Českou advokátní komoru. V roce 2004 byl jmenován soudcem Ústavního soudu ČR. Po desetiletém mandátu se vedle akademického působení vrátil k advokacii.

Funkci Balík převezme po děkanovi Janu Paulym, který fakultu vede od ledna 2012 a kandidovat už nemohl.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Federer se zúčastní tenisového turnaje na OH v Tokiu

Grandslamový rekordman Roger Federer potvrdil, že se příští rok v Tokiu hodlá zúčastnit popáté v kariéře olympijského tenisového turnaje. Zlato z olympijské dvouhry je jedinou velkou trofejí, která fenomenálnímu Švýcarovi ve sbírce chybí.

"Posledních pár týdnů, možná spíš měsíců, jsem se bavil se svým týmem o tom, co mám dělat příští rok v létě mezi Wimbledonem a US Open. Nakonec rozhodlo moje srdce o tom, že bych chtěl ještě jednou hrát na olympiádě," uvedl dnes během sponzorské akce v Tokiu Federer, jenž krátce po skončení tenisového turnaje na OH oslaví devětatřicáté narozeniny.

Federer se poprvé představil pod pěti kruhy v Sydney v roce 2000, kde skončil čtvrtý. O čtyři roky později, kdy byl stejně jako v Pekingu 2008 vlajkonošem švýcarské výpravy, ho nečekaně ve 3. kole vyřadil Tomáš Berdych. V Číně získal Federer zlato ve čtyřhře po boku Stana Wawrinky, v Londýně 2012 prohrál na trávě ve Wimbledonu finále s Andym Murraym a před třemi lety v Riu de Janeiro nestartoval kvůli zranění kolena.

Další zprávy